کارآفرینیکسب و کار

چرا بهره وری لازم را نداریم؟

علت آنکه نمی توانید آنگونه که می خواهید فرد مولدی باشید چیست؟

همه ی ما می خواهیم تا آنجا که ممکن است فرد مولدی باشیم. در این نوشته به سه راهکاری می پردازیم که شما vh برای رسیدن به موفقیت آماده می کند.

همه ما می خواهیم که بهره وری بیشتری داشته باشیم. ایا کسی را می شناسید که نخواهد کاری بیش از حد ظرفیت ممکن خود انجام دهد؟ متاسفانه مسئلۀ بهره وری همچنان از عمده ترین چالش های پیش روی کارآفرینان و مدیران اجرایی است و خواهد بود. خبر خوشحال کننده آنست که می توانید بهره وری خود را افزایش دهید. تنها کافی است که به رویکرد کاری خود به شکل متفاوتی بیاندیشید.

دلیل اصلی در پس عدم بهره وری بسیاری از افراد آنست که آنها تمایلی ندارند که بخشی از زمان خود را برای کاستن از سرعت کار خود و بازاندیشی به آن کنار بگذارند. بله می دانم که ممکن است این ایده خلاف عقل سلیم به نظر برسد. مگر می شود با صرف زمان خود بتوانیم در آن صرفه جویی کنیم؟ با وجود آنکه عجیب به نظر می رسد اما اعمالی وجود دارند که نه تنها حالات خلقی شما را بهتر می سازند بلکه می توانند بهره وری شما را در ساعات باقی مانده از روز تا میزان دو برابر افزایش دهند.

در ادامه به 3 راهی اشاره می کنیم که می توانید با استفاده از آنها از همین امروز شروع به افزایش بهره وری خود کنید.

1-گنجاندن زمانی برای مدیتیشن در برنامه روزانه

صَرفِ زمان و گنجاندن این تمرین در برنامۀ روزانه درست مثل رفتن به باشگاه می باشد اما این بار به شکلی آرامش بخش و برای ورزش دادنِ به ذهن خود. اگر تمرین کنید که چگونه می توان افکار خود را خاموش کرد آنگاه ذهن شما می تواند به زمان استراحتی که بسیار به آن نیاز دارد دست یابد و این بدان معناست که تمرکز و توجه شما هنگام بازگشت به کار تقویت و ذهنتان شفاف می شود. تنها 30 دقیقه مدیتیشن در روز – که می تواند در دو بخش 15 دقیقه اییِ قابلِ افزایش انجام بپذیرد – بهره وری شما را تا میزان دو برابر افزایش خواهد داد. مزیت دیگر این تمرین کاهش استرس و بهبود حالات خلقی شماست. چرا این روش را امتحان نمی کنید؟

2-برنامه ریزی زمان برای شناسایی اولویت های اصلی و اولویت بندی دوبارۀ زمان خود متناسب با آن

اکثر افراد بدون آنکه فکر کنند از این جلسه به آن جلسه و از کاری به کار دیگر می روند و بدین ترتیب در پایان روز دیگر انرژی و رمقی برای آنها باقی نمی ماند. اگر شما نیز این گونه هستید، لحظه ای دست از کار بکشید و بار دیگر به اولویت های خود بیاندیشید. اول آن که از خود بپرسید آیا لازم است که در تمام این جلسات حضور داشته باشید و یا به تمامی این کارها رسیدگی کنید. سپس زمان خود را در روز برنامه ریزی کنید تا بتوانیدبرنامه کاری خود را ارزیابی کنید.

اگر این امکان وجود داشت که به عقب بازگردید و لحظه ای درنگ کنید بطور قطع با اندیشه و درایت بیشتری با کارها و وظایف خود مواجه می شدید. اگر زمانی را برای اندیشیدن به آنچه انجام می دهید و دلیل آن قرار ندهید، همواره باید آماده واکنش نشان دادن به شرایط پیش آمده باشید و برای آنکه از کار خود عقب نمانید بطور پیوسته در تلاش و تقلا خواهید بود.

3- استفاده از ابزار های مناسب ارتقای بهره وری برای به دست آوردن تصویری واقعی از آن چه که در هر روز انجام می دهید.

زمانی که در نهایت توانستید لحظه ای وقت آزاد بدست آورید چه کاری می کنید؟ اگر فعالیت هایی را انتخاب کنید که سبب تحریک بیشتر  ذهن تان شود در این صورت هیچ لطفی به خود نکرده اید. برای مثال آیا می دانستید که تماشای تلویزیون یا استفاده از رسانه های اجتماعی سبب ایجاد آشفتگی و تشویش ذهنی می شود و بر توانایی تمرکز شما تاثیر می گذارد؟

به چگونگی گذراندن اوقات فراغت خود توجه کنید و دریابید که آیا کاری که انجام می دهید واقعا بر شما و توانایی تمرکز کردن شما اثر منفی دارد یا خیر. پس از انجام این کار تصمیم بگیرید که این ساعات استراحتِ پر مشغله و محرک را کاهش دهید و از اوقات فراغت خود برای استراحت، مدیتیشن و تفکر استفاده کنید.

اگر می خواهید در نصف زمانی که برای انجام کاری لازم است دو برابر کار کنید، از شتاب خود بکاهید و در روز فرصتی را برای استراحت تعیین نمایید. در این صورت از توانایی خود برای انجام حجم کاری بیشتر شگفت زده خواهید شد و در پایان روز نیز وقت آزاد بیشتری در اختیار خواهید داشت.

ترجمه از منبع: inc

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا