فراخوانفراخوان فیلم

جشنواره بین‌المللی فیلم اورانیوم 2024

جشنوارۀ بین‌المللی فیلم اورانیوم فراخوان خود جهت دریافت آثار برای سال 2024 را اعلام و تمام فیلم‌سازان از سراسر جهان دعوت می‌کند تا به‌همراه بهترین اثر خود در این رویداد شرکت‌کنند.

جشنوارۀ بین‌المللی فیلم اورانیوم به فیلم‌هایی با مضوعِ قدرتِ‌هسته‌ای و خطرات رادیواکتیویته اختصاص‌دارد: از بهره‌برداری و استخراجِ اورانیوم تا زباله‌ها و پسماندهای هسته‌ای، از جنگ هسته‌ای تا سوانح هسته‌ای، از هیروشیما تا فوکوشیما، از ماری‌کوری تا رابرت اوپنهایمر، از اورانیوم تا رادیوم، رادون و پلوتونیوم…

تاریخچه کوتاه رقابت:

این جشنوارۀ در 2010 در سانتا تِرسا، در کوی هنری مشهور در قلب ریودوژانیرو، درست یکسال پیش از انفجار راکتور فوکوشیما راه‌اندازی‌شد. پس از آن نخستین جشنوارۀ فیلم اورانیوم در ماه مِه 2011 برگزارشد. محل‌اصلی برگزاری این جشنواره سینماتک (فیلم‌خانۀ) موزۀ هنر مدرنِ ریودوژانیرو است. این جشنواره مختصِ تمام فیلم‌هایی است که دربارۀ قدرت هسته‌ای و خطرات رادیواکتیویته هستند: از استخراخ اورانیوم تا زباله‌های هسته‌ای، از بمب‌های اتمی تا نیروگاه‌های برق اتمی، از هیروشیما تا فوکوشیما. فیلم‌های که به افشایِ تمامی موضوعات هسته‌ای می‌پردازند.

این جشنواره همراه با منتخبی از بهترین فیلم‌ها همچنین به سایر شهرها و کشورها سفر می‌کند. تا‌به‌امروز بیش‌از 70 جشنوارۀ فیلم اورانیوم در بیش از 40 شهر و 7 کشور مانند برزیل،کانادا،آلمان،هند،اردن،پرتغال و ایالات متحده‌آمریکا برگزارشده‌است.جشنوارۀ فیلم بین‌المللی اورانیوم از زمان نخستین دورۀ برگزاری‌اش در هالیوود در 2016 بانام ضیافت سینمایی عصر اتم نیز شناخته می‌شود.

این رقابت برای فیلم‌هایی با هرمدت زمانی و ژانری (مستند، داستانی، تجربی، پویانمایی، کمدی، عاشقانه، ترسناک، هیجانی، علمی‌تخیلی، تعلیقی، تولیدات دانشجویی و دانش‌آموزی…آزاد است. برگزارکنندکان این جشنوارۀ همچنین به فیلم‌های آموزشی و کوتاهِ تبلیغاتی در خصوص علم‌ هسته‌ای، قدرت هسته‌ای و رادیواکتیویته علاقه‌مند هستند.

هیچ اجباری وجود‌ندارد که فیلم‌ها تولیدات جدید باشند. فیلم‌های ارسالی می‌توانند در هرزمانی ساخته‌شده‌باشند.

جایزۀ این جشنوارۀ اثری هنری است ساخته‌شده توسط گتولیو دامادو، آرتیست برزیلی خالقِ آثار هنری با مواد پسماندی، که در کوی هنری مشهورِ سانتا تِرسایِ ریودوژانیرو، محل برگزاری نخستین جشنوارۀ بین‌المللی فیلم اورانیوم در ماه مه 2011، کار و زندگی می‌کند. برای بیش از یک دهه گتولیو به کار جمع‌آوری زباله و تبدیل به آن اثری ارزشمند اشتغال‌دارد. درعین‌حال هنرپسماندی او بخشی از نمایشگاه‌هایی است که نه تنها در ریودوژانیرو که در سائوپائولو و سایر بخش‌های جهان برگزار می‌شود.

زمان‌بندی: دورۀ آتی این جشنواره قرار است که از 25 مه تا 1 ژوئن 2024 (5 خرداد تا 12 خرداد 1403) برگزار شود.

واجدان شرایط:

جشنوارۀ بین‌المللی فیلم اورانیوم از فیلم‌سازان سراسر جهات دعوت به شرکت در این رویداد می‌کند.

جایزۀ: بهترین فیلم‌ها تندیس جشنوارۀ فیلم اورانیوم را دریافت خواهند‌کرد.

هزینۀ ورودی: هزینۀ ورودی از 5 یورو شروع می‌شود و بسته به نوع ثبت‌نام و تاریخ ثبت‌نام متغیر است. آثار ثبت‌نامی پس از 31 اکتبر 2023 (9 آبان 1402) دیرهنگام درنظرگرفته‌شوند و هزینۀ بیشتری را باید بپردازند.

آخرین مهلت ثبت نام: 31 دسامبر 2023 (10 دی 1402)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید.

گروه مجله نگاه فرد خدمات متعددی به هنرمندان و علاقه مندان ارائه می دهد از جمله کلیه امور ترجمه تخصصی، تهیه پورتفولیو و انجام مراحل ثبت نام و در صورت داشتن هزینه ورودی، پرداخت ارزی را انجام می دهد. در صورت تمایل می‌توانید از این خدمات ما استفاده کنید. تنها کافیست به ما ایمیل (fardmagazine@gmail.com) بزنید در اسرع وقت راهنمایی های لازم داده می شود.

در صورتی که تمایل دارید از فعالیت رایگان سایت ما حمایت کنید می توانید از طریق لینک حمایت مالی هر مبلغی که می خواهید واریز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا