فراخوانمعماری

فراخوان جایزه معماری FuturArc Prize 2024

فراخوانِ مجلۀ فیوچرآرک (FutureArc) برای طرح‌های پیشنهادی اساتید و دانشجویان، برای رقابت معماری سالانۀ خود در 2024.

در شرایط حاد، چگونه معماری می‌تواند امید و بازسازی را به‌ارمغان آورد؟ جایزۀ فیوچرآرک 2024: معماری برای زندگی پس‌از‌این از شرکت‌کنندگان می‌خواهد که راه‌حل‌هایِ معمارانۀ خود برای استمرار زندگی پس از فجایعِ اقلیمی و یا سناریوهایی که منجر به پایان جهان می‌شوند را ارائه‌دهند.

جوایز نقدی تا مبلغ 20 هزار و 500 دلار (سنگاپور) برای برندگان این رقابت درنظر گرفته‌شده‌است. نفرات اول، دوم و سوم دریاف‌کنندگان این جوایز هستند درحالی‌که چندین جایزۀ دیگر نیز به نشان تقدیر به افراد منتخبِ هیئت داوران تعلق خواهد‌گرفت.

طرح‌های پیشنهادی باید شامل موارد زیر باشند:

  • کجا: محلی در آسیا انتخاب‌کنید. این محل باید حداکثر مساحتی برابر با 5 هکتار (50 هزار متر مربع) داشته باشد.
  • کدام: تصمیم بگیرید کدام سناریو(ها) (یا نابودی اقلیمی یا فنایِ جهان یا هردو) بر اساسِ محل انتخابی بررسی خواهدشد. شیوه‌هایی که این فاجعه بافت مکانِ انتخابی را به لحاظ شرایطِ فیزیکی/فضایی، شرایط جمعیتی/اجتماعی، موقعیت اقتصادِاجتماعی و شرایط زیست‌بومی/طبیعی تحت‌تاثیر قرار می‌دهد تشریح کنید.
  • چه: آیا طرحِ پیشنهادی یک راهِ‌حلِ معمارانۀ پایدار است؟ این راه‌حل‌ها می‌توانند سازه‌هایِ جدیدی باشند یا سازگار و قابل تطبیق با ساختمان‌های موجود و نیز می‌توانند متعلق به هر تیپولوژیِ معمارانه‌ای باشند.
  • چگونه: آیا این راه‌حلی عملی و قابل‌اجراست.

شرکت در این رقابت در سطح بین‌المللی برای افراد و گروه‌ها آزاد است. از علاقه‌مندان دعوت می‌شود که تا به‌صورت یک‌نفره یا در قالب تیم‌های 5 نفره در این رقابت شرکت‌کنند. شرکت‌کنندگان تک‌نفره و سرگروه تیم‌ها باید دارای سابقه در معماری باشند.

شرکت در این رقابت رایگان است!

آخرین مهلت ثبت‌نام: 9 فوریه 2024 (20 بهمن 1402)

تاریخ مورد‌انتظار اعلام نتایج: آوریل 2024

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید.

گروه مجله نگاه فرد خدمات متعددی به هنرمندان و علاقه مندان ارائه می دهد از جمله کلیه امور ترجمه تخصصی، تهیه پورتفولیو و انجام مراحل ثبت نام و در صورت داشتن هزینه ورودی، پرداخت ارزی را انجام می دهد. در صورت تمایل می‌توانید از این خدمات ما استفاده کنید. تنها کافیست به ما ایمیل (fardmagazine@gmail.com) بزنید در اسرع وقت راهنمایی های لازم داده می شود.

در صورتی که تمایل دارید از فعالیت رایگان سایت ما حمایت کنید می توانید از طریق لینک حمایت مالی هر مبلغی که می خواهید واریز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا