اخبار هنرهای تجسمیاخبار هنریاقتصاد هنر

نقاشی ۱ میلیون پوندی حراج ساتبیز

انتظار می رود نقاشی جنگ جهانی اول به قیمت 1 میلیون پوند در ساتبیز به فروش رسد

به نقل از گاردین : «یک سپیده دم »، نقاشی هنرمند انگلیسی کرو نوتیسون از مارچ نظامی نیروهای فرانسوی در سال ۱۹۱۴، امسال در حراج ساتبی حضور دارد، این اثر آخرین بار ۳۰۰ پوند در سال ۱۹۶۴ فروخته شد. در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین آثار هنرمند انگلیسی به شمار می رود و به عنوان یکی از نقاشی های بزرگ جنگ جهانی اول شناخته می شود که ارزش تقریبی ۱ میلیون پند به عنوان راهنمای قیمت گذاری در ساتبیز برای آن در نظر گرفته شده.

سایمون هاکر، متخصص ساتبیز در هنر قرن بیست و یکم بریتانیا، گفت: “من با تردید می گویم که بهترین کار حرفه ای من است، زیرا این تلقی باعث می شود باقی کارهای من که تا کنون انجام داده ام خسته کننده به نظر برسند، اما من هرگز انتظار ندارم که کاری بهتر از نقاشی نوینسون به دستم برسد.” “این یک نقاشی بزرگ است، هر اینچ از بوم به طور کامل حل و مهو شده، تا به نحوی که مردان در پشت تصویر به اشکال هندسی تنها تبدیل شده اند.

“فتوریسم، هنر عصر ماشینی، کاملا با سازوکار جنگ مشغول به کار است، که مردان به معنای واقعی کلمه به عنصر توپ تبدیل شده اند. برای نمایش این نقاشی ها در سال ۱۹۱۶ صف های دیگری وجود داشت. آنها واقعا چیزی را در عمق لمس می کردند. ”

نوینسون که در سال ۱۹۴۶ درگذشت، گفت: “این اتفاق افتاد تا من تبدیل به نخستین هنرمندی شوم که نقاشی های جنگ را بدون نقص و بدون شکوه و بدون قهرمان پر رنگ که سنت تمام نقاشی های جنگ تا این زمان را تشکیل می داد را بکشم. ”

او چنین صحنه هایی را از نزدیک دیده بود. او در فرانسه به عنوان یک راننده آمبولانس داوطلب در طی چند هفته از آغاز جنگ در پاییز سال ۱۹۱۴ حضور داشت. او گفت: “هیچ کس نمی توانست شکوه و عضمتی در سنگرهای جنگ ببیند.”

هاکر گفت: “او خیلی زودتر از حضور پرشمار نیروی های بریتانیایی آنجا بود. این نیروهای ناخوشایند فرانسوی نیروهای نظامی هستند، و هیچ گزینه ای در مورد جایی که آنها در حال راهپیمایی هستند وجود ندارد. ”

شهرت و قیمت های نوینسون در سال های اخیر به طور مداوم افزایش یافته است. ساتبیز یک نقاشی پاستل کوچک، با نام «Troops Resting» را به قیمت ۴۷۳ هزار پوند در سال ۲۰۱۶ به فروش رساند که این خود یک رکورد برای هنرمند است. نقاسی «A Dawn» در حراج هنر بریتانیایی مدرن و بعد از جنگ که در ۲۱ نوامبر برگزار خواهد شد حضور دارد، و هاکر انتظار دارد این اثر مورد توجه گروهی از علاقه مندان به خصوص از کشورهایی که نیروهای آنها در جنگ کنار سربازان مشتاق فرانسوی بودند قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا