فراخوانمعماری

فراخوان معماری چالش جهانی Fentress (FGC) 2023

اعلام فراخوان چالش جهانی فِنتِرسِ (اف.جی.سی)  2023 برای دریافت آثارعلاقه‌مندان

شرکت در رقابت اف.جی.سی برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویانی که در حال حاضر در یک برنامۀ معتبر دانشگاهی برای اخذ مدرک در رشته‌های معماری و مهندسی مشغول به‌ تحصیل هستند و نیز افرادی که به تازگی (در 4 سال گذشته) با مدرک معماری یا مهندسی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند آزاد است.

در مجموع مبلغ 16 هزاردلار آمریکا به بهترین آثار اهدا می‌شود. برندۀ نهایی رقابت جایزۀ 10 هزار دلاری این رقابت را دریافت خواهد کرد.

رقابت اف.جی.سی کندوکاشی است استثنایی درخصوصِ آیندۀ معماری و، برای این منظور، به ترویج جستجو برای یافتنِ طراح‌های نوآورانه در معماری شهری ادامه می‌دهد.

از شرکت‌کنندگان در این رقابت دعوت می‌شود تا در تجسم «ساختمان یک پایانه» برای سال 2100 با یکدیگر به رقابت بپردازند.

علی‌رغم پیشرفت‌های متعددِ فناوری شامل نشست‌های ویدئویی و پهبادها، شمار فرودگاه‌ها در اقصی نقاط جهان با گسترش تجارت جهانی و تقاضای بی‌وقفه برای مسافرت روبه‌فزونی است.

درحالی‌که پایانه‌های فرودگاهی – که یک قرن پیش تکوین یافتند – گونۀ معمارانۀ نسبتا جدیدی هستند، اما از هنگام پدیدآمدن‌شان از اهمیت یکسانی با بناهایِ اصلی شهر نظیر ساختمان شورای شهر، دادگستری، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و تماشاخانه‌ها برخوردار بوده‌اند. با این‌وجود، فرودگاه‌ها به‌طرز منحصربه‌فردی پیچیده و فراتر از مراکز حمل‌و‌نقلی پرتراکم صرف هستند. فرودگاه‌ها همچنین روز‌به‌روز بیشتر به مراکز کاری، تجاری، تفرج‌گاهی و فرهنگی تبدیل می‌شوند.

از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود تا یک فرودگاه در حال‌کار را انتخاب کنند و سپس از آن چگونگی تحول پایانه‌های آن در آیندۀ دور را به‌تصویر درآورند. این کار مستلزم ملاحظۀ دقیقِ بافت بومی، گرایش‌های روز فناوری، امکان‌سنجی اجرای پروژه و جنبه‌های اساسیِ ارتقایِ تجربۀ مسافران است. این فراخوان به‌منزلۀ کاتالیسی برای ترویجِ جستجویِ طرح‌های نوآورانه در بخش هوانوردی است.

چالش جهانی فنترِس (اف.جی.سی) رقابتِ بین‌المللی و سالانه طراحی دانشجویی است که نخستین بار در 2011 توسط کرتیس فنترس راه‌اندازی شد. درطول سالیان گذشته این رقابت موفق به جذب طیف گسترده‌ای از افراد و گروه‌های دانشجویی از بیش از 160 کشور شده است که بیش از 1000 طرح را در این رقابت شرکت داده‌اند.

شرکت در این فراخوان رایگان است!

آخرین مهلت ثبت‌نام: 1 اکتبر 2024 (10 مهر 1403)

تاریخ موردانتظار اعلام نتایج: 1 دسامبر 2024 (11 شهریور 1403)

برای ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به سایت رسمی فراخوان مراجعه کنید.

گروه مجله نگاه فرد خدمات متعددی به هنرمندان و علاقه مندان ارائه می دهد از جمله کلیه امور ترجمه تخصصی، تهیه پورتفولیو و انجام مراحل ثبت نام و در صورت داشتن هزینه ورودی، پرداخت ارزی را انجام می دهد. در صورت تمایل می‌توانید از این خدمات ما استفاده کنید. تنها کافیست به ما ایمیل (fardmagazine@gmail.com) بزنید در اسرع وقت راهنمایی های لازم داده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا