ویدیو

گزارش تصویری نمایش منتخب نسل نو 13

نمایش منتخب نسل نو 13 از جمعه ۳۰ تیر ۱۴۰۲ تا سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ در گالری ایکس هما و گالری شیرین برگزار شد. سیزدهیمن دور نسل نو با نمایش منتخب 44 هنرمند جوان و با معرفی 3 هنرمند برگزیده به پایان رسید.

بیانیه

منتخب نسل نو سیزدهم در حالی به نمایش نهایی رسیده که دوران جدیدی در الگوریتم تصویری در حال تکوین ست، هنرمندان جوان با تاثیر مستقیم از رسانه های جمعی و موتورهای جستجوی اینترنتی، داده‌های گسترده‌ای را در اختیار دارند و از همین منظر قطع ارتباطی عاطفی با نسل قبل را تجربه می‌کنند؛ این در حالی ست که مسائل پیچیده ای مثل هویت بومی در عصر جهانی دیگر از اعتبار برخوردار نیستند و در عین حال معیارهایی مثل سبک جای خود را به ژانر و ضدژانرها داده‌اند.

البته نباید از نظر دور داشت که به دلیل گسست‌های ذهنی دوران معاصر را باید یکی از پیچیده‌ترین ادوار تاریخی به حساب آورد منتها جامعه‌ی ایرانی به دلیل همین ویژگی از خوانش منحصر به فردی از همتایان خود در آسیا و خاورمیانه برخوردارست و همین خصلت را در لحظاتی خلاقانه در هنر و ادبیات و در شکل عام در فرهنگ رودرروی شما قرار می‌دهد. تصاویر موجود در این سالانه تنها گوشه‌ای از این تنوع و تکثر ریختی و معرفتی‌ست.

برگزار کنندگان این سالانه کوشیده‌اند طی دو دهه اخیر تصویر واقعگرایانه‌ای از ضعف و قوت نقاشان جوان را ترسیم و در عین حال فرصت مواجهه‌ی آرت‌سین با این استعدادهای نوظهور را در حد مقدورات فراهم نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا