اخبار هنریهنر اجرا

پیام تبریک اداره کل هنرهای نمایشی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

اداره کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفت فروردین “روز ملی هنرهای نمایشی” و روز جهانی تئاتر از طرف مدیران و کارکنان و هنرمندان شاغل این مرکز هنری ضمن تبریک این روز خجسته و عید نوروز ایرانی در پیامی برای خانواده تئاتر روزگار شایسته و پرافتخار ، سربلندی و موفقیت هنرمندان تئاتر را آرزو کرد.

به گزارش مجله فرد به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در متن پیام این اداره کل که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته آمده است:

در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی “روز ملی هنرهای نمایشی” به عنوان روز جهانی تئاتر در هفتمین روز فروردین توسط خانواده هنرمندان تئاتر و شیفتگان این هنر جشن گرفته می‌شود. ما که از موهبت و هدیه بزرگ خداوند یعنی هنر تئاتر که ثمره نبوغ انسانی و زندگی آگاهانه و دانش و شعور است بهره می‌بریم وظیفه خود می‌دانیم که برای رشد و بالندگی و توسعه و تعالی این هنر گام برداریم. باور و ایمان ما به این هنر این است که هنر تئاتر با وسعت فکر و اندیشه در همه ابعاد زندگی گذشته و امروز بشری تبلور داشته و با قدمت و سابقه کهن خود راهی برای نیل به آگاهی و خردمندی و تعالی است. ما هنر تئاتر را ثمره کار و حضور گروه زیادی از کسانی می‌دانیم که برای رشد و بالندگی آن تلاش زیاد نموده و حاصل آن موجب ثروت زیاد ما از این دریای شور و عشق و قدرت آفرینشگری برای امروز و آیندگان است. پس وظیفه داریم قدردان هنرمندان و فعالان و حامیان و مخاطبان و همه کسانی باشیم که در راه این میراث شایسته و ارزشمند به عنوان یک موهبت خداوند گام برمی‌دارند. در این روز خجسته که در همه جهان وجود و ارزش تئاتر جشن گرفته می‌شود افتخار بزرگ ما خدمت به خانواده بزرگ هنرمندان تئاتر و قدرشناسی از اساتید و پیشکسوتان و فعالان پرتلاش این هنر است. جای سپاس و درود دارد که پیام روز جهانی تئاتر توسط استاد بزرگ تئاتر ایران آقای جمشید مشایخی به خانواده هنرمندان ابلاغ شد. عشق به زندگی با هنر تئاتر، صحنه و ترسیم نقش حقیقی روزگار، هدایت به جهان روشنایی ثمره بزرگی است که در پیام استاد به عنوان ارزش هنرهای نمایشی به آن اشاره شده است.

“آنکه دوستش داریم در قلبمان جای گرفته و به تلطیف روحمان نشسته و آنکه مهرش بر جانمان ننشسته همچون مفیستویی در ذهنمان خانه کرده تا هشداری باشد در راه زندگیمان”

ما به عنوان بخشی از فعالان خانواده بزرگ تئاتر به تأسی از پیام استاد جمشید مشایخی آرزو داریم با حضور و همت جوانان پرشور و هنرمندان راستین کشورمان هنر نمایش با پایبندی به فرهنگ ملی و دانش هنری همچنان سربلند و پرامید خاک صحنه را از تن پیشینیان دور کرده و عاشقانه و پرامید به روزهای بلند و روشن در آسمان هنر این سرزمین فکر خواهیم کرد. آرزوی ما خدمتگزاران این هنر عزت و سربلندی و موفقیت برای خانواده هنرمندان تئاتر است که “روز ملی هنرهای نمایشی” را شایسته ارزش و جایگاه هنرمندان این رشته می‌دانیم. این جشن خجسته بر همه آنهایی که به تئاتر ارزش و اعتبار بخشیده و برای اعتلای آن تلاش می‌کنند مبارک باشد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا