کسب و کار

از فروش آب در گوشه خیابان تا ایجاد کسب کار آنلاین چند میلیون دلاری

 از فروش آب در گوشه خیابان تا ایجاد کسب کار آنلاین چند میلیون دلاری

«همین حالا تنها با استفاده از لپ تاپ خود میلیون ها  دلار پول در آورید». میدانم که با خود فکر می کنید این خیالی پوچ یا تبلیغاتی مهمل و غیر واقعی است. اما دوباره به آن فکر کنید و با امانوئل مانس هرناندز، کهنه سرباز ارتش که از فروش آب در گوشه ای از خیابان به یک میلیونر خود ساخته تبدیل شد ملاقاتی داشته باشید.

بله، حدستان درست است. هرناندز با استفاده از مهارت های کارآفرینی اش و تنها با استفاده از لپ تاپ خود، توانست موفق شود.

آیا واقعا برای موفقیت در کار آفرینی خود به کمی انگیزه نیاز دارید؟ پس نگاهی به سرگشت هرناندز بیندازید.

یک کارآفرین مادرزاد:

هرناندز که در شهر کوچکی در پورتوریکو بزرگ شده بود نتوانست خود را با محیط مدرسه تطبیق دهد و عملکرد تحصیلی بسیار ضعیف داشت. اما او به سرعت دریافت که رسالت او در زندگی چیز دیگری است. هرناندز معتقد بود سیستم مدرسه برای او چندان مناسب نیست زیرا برای ساختن کارگران طراحی شده است. هرناندز چنین زاده نشده بود که کارمندی در یک دفتر باشد، او از همان ابتدا کارآفرین بدنیا آمده بود.

گاهی بچه های کوچک فرصت های کسب و کار را بهتر و روشن تر می بینند و می توانند به بزرگترها چیزهایی درباره کارآفرینی بیاموزند. هرناندز یکی از این بچه ها بود. او استعداد خوبی برای فروش داشت و کار خود با فروش گالیتوس آغاز کرد که نوعی اسباب بازی در پورتوریکو است که از دانه های درختان ساخته می شود و آن را به هم شاگردی هایش در مدرسه ابتدایی می فروخت. او در دوره راهنمایی ترک تحصیل کرد و به سراغ فروش تایر در مغازه پسرخاله خود مشغول شد.

در زمان نابسامانی اقتصاد، هرناندز کار خود را از دست داد و برای پشتیبانی از دخترش به انجام کاری مشغول شد که در آن متخصص بود: ایجاد فرصت درآمد زایی از هیچ. این کار شامل فروش آب در گوشه ای از خیابان برای 12 ساعت در روزهایی بود که دما به 43 درجه می رسید.

در سال 2006 او به ارتش آمریکا پیوست و در حالیکه در یگان ویژه پنجم خدمت می کرد در عملیات آزاد سازی عراق جنگید. با وجود آنکه هرناندز با افتخار به کشورش خدمت می کرد، همچنان در آرزوی یافتن راه خود بود. از این رو دوباره با شور و شوق فراوان برای کارآفرینی به خانه بازگشت.

یافتن پاسخ به یک سوال ساده درگوکل

هرناندز در حالیکه در پادگان زندگی می کرد، متوجه شد یکی از همرزم هایش به خاطر از دست دادن نامزدش که او را حین خدمت در ارتش رها کرده بود حال خوشی ندارد. هرناندز برای کمک به دوستش در گوگل بدنبال یافتن پاسخی برای این سوال گشت که «چه کنم تا نامزد سابقم برگردد؟».

هرناندز می گوید: هنگام خواندن صفحه نتایج، چهره دوستم را به خاطر دارم، انگار همین دیروز بود. او لبخندی بر چهره داشت و خوشحال بود که راه حلی برای این مسئله یافته ایم.

هرناندز برای کمک به دوستش کتابی با نام “راهنمای عملی دوستیابی” را به قیمت 39 دلار خرید. اما آن چه پس از آن اتفاق افتاد زندگی او را برای همیشه تغییر داد. پس از اتمام فرآیند خرید کتاب، هرناندز و دوستش انتظار داشتند که نسخۀ چاپی کتاب را از طریق پست دریافت کنند، اما به جای آن کتاب بلافاصله با فرمت دیجیتال به صندوق ایمیل دوست هرناندز ارسال شد.

هرناندز می گوید «من در آن زمان با نحوۀ کار با کامپیوتر تازه آشنا شده بودم و در مورد کتاب الکترونیکی چیزی نمی دانستم. اما این اتفاق جرقه ای در ذهن من زد چرا که دریافتم نویسنده کتاب هیچ گونه هزینه اضافی برای انبار داری و چاپ کتاب نمی پردازد و به این ترتیب با حذف واسطه ها پول در می آورد.»

در حقیقت آن کتاب الکترونیک همه چیز را در زندگی هرناندز تغییر داد و او را ترغیب به ایجاد هدفی جدید کرد که آن کسب درآمد آنلاین بود. پس از این که او در سال 2009 از ارتش بازنشسته شد تا آنجا که می توانست چیزهایی از بازاریابی آنلاین آموخت و پس از 8 ماه آزمودن استراتژی های مختلف اولین موفقیت خود را بدست آورد و 236 دلار بدست آورد. او می گوید «برای من، 236 دلاری که برای بار اول بدست آوردم مانند به دست آوردن یک میلیون دلار بود. 236 دلار پول زیادی نبود اما ثابت کرد کار درستی انجام داده ام و می توانم از طریق کسب درآمد آنلاین زندگی ام را بگذرانم.»

اما او چه چیزی یاد گرفت؟ افراد به سادگی از گام بر داشتن در مسیر کار آفرینی دچار ترس و وحشت می شوند. اما این کاری است که باید انجام دهید. هرناندز، این گام را برداشت و هرگز به پشت سرش نگاه نکرد.

ترافیکی با کیفیت بالا[1] برای کارآفرینان دیجیتالی

امروزه هرناندز به عنوان موسس و مدیر اجرایی شرکت رسانه دیجیتالیِ «کلیک کَش مارکتینگ[2]» در ماه درآمد 7 رقمی دارد.شرکت او مسئول هدایت ترافیک آنلاین و جذب مخاطب برای یک فهرست 500 تایی از شرکت بزرگ آمریکایی است که هر سال توسط مجله فُرچون[3] اعلام می شود. او به تازگی بخش جدیدی در شرکت خود با نام ترافیک استوار[4] راه اندازی نموده که متخصص در ارائۀ ترافیک با کیفیت و جذب مخاطب برای کارآفرینان آنلاین در فضای فرصت های تجاری است.

امروز هرناندز می گوید «همیشه رویای میلیونر شدن را در سر می پروراندم، نه به خاطر این باور که پول، شادی می آورد بلکه به خاطر آن آزادی که حاصل ثروت است.»

با وجود احترام و ارزش زیادی که هرناندز برای ارتش قائل است اما اضافه می کند که در دوران حضورش در ارتش به خاطر عدم آزادی در انتخاب کاری که می خواهد انجام دهد یا جائیکه که می خواهد به آن سفر کند احساس ناامیدی و سردرگمی می کرده است. کسب اجازه برای انجام هر کاری لازم بود، که به گفته هرناندز این احساس را در او ایجاد می کرد که گویی کس دیگری مالک اوست.

به نظر هرناندز شمار بسیاری از افرادی که تنها قدم در مسیرهای ایمن گذاشته و برای سالیان متمادی در شغل ثابتی باقی مانده اند با چنین مسائلی رو به رو می شوند. «چنین افرادی با وجود آنکه ممکن است ثبات مالی داشته باشند اما تحت سلطۀ روسای خود می باشند و این در حالیست که در مواجه با این امر کار چندانی از آنها ساخته نیست.

توانمند سازی کارآفرینی دیجیتالی یک نفر در یک زمان

از آنجائیکه که هرناندز کارآفرینی است که بطور پیوسته به کارآفرینی اشتغال دارد در سال 2017 نیز به دنبال ایجاد کسب و کار جدیدی است (و البته جای تعجبی هم نیست که این گونه باشد). اما این کسب و کار جدید برای او بسیار حائز اهمیت است چرا که تا حد امکان برای کمک به افراد در جهت کسب موفقیت در فضای آنلاین و بستن قراردادهای بیشتر طراحی شده است.

به نظر هرناندز «ثروت واقعی داشتن اختیار در چگونگی گذراندن زمان است، خواه این زمان صَرف خانواده، سفر به نقاط مختلف جهان یا مشارکت داوطلبانه در اقدامات خیر خواهانۀ ارزشمند، و انتخاب ها و سایر مواردی شود که تنها برای یک فرد ارزشمند است و تصمیم گیری در خصوص آن نیز تنها باید توسط آن فرد انجام بپذیرد». زمانیکه برای خود کار می کنید، آزاد هستید تا زمان خود را مدیریت کنید و نیازی به اجازه گرفتن از سرپرست خود ندارید. با راه اندازی کسب و کار خود این آزادی را پیدا خواهید کرد تا به راستی به بهترین شکل زندگی کنید.

هرناندز برند جدید خود «میلیونر ویزدام[5]» را با هدف کمک به دیگران در جهت دستیابی به موفقیت در فضای آنلاین ایجاد کرده است. او از این طریق به دنبال کمک به هزاران نفر برای رسیدن به نتیجۀ دلخواه و کسب درآمد آنلاین با استفاده از آن چیزی است که او سیستم مربیگری مختلط[6] می نامد. بنابر گفته هرناندز «دیگر در سال 2008 نمی باشیم. تکنولوژی پیشرفت کرده و کسب درآمد آنلاین از هر زمانی آسان تر است.»

او می گوید «من یک آدم خاص نیستم بلکه یک مرد معمولی هستم که وقتی به ارتش پیوستم، به سختی انگلیسی صحبت می کردم. اگر من توانسته ام به همه این موفقیت ها برسم پس هر کس دیگری هم می تواند. افراد تنها به یک مربی درست نیاز دارند تا به آن ها کمک کند تا از تمامی موانع بگذرند و به آن ها راه را نشان دهد.

سخن پایانی:

داستان هرناندز موید این امر است که با کار سخت و فداکاری هر چیزی حتی داشتن یک شغل آنلاین رویایی امکان پذیر است. او کهنه سرباز ارتش بود اما خدمت به کشورش را از طریق توانمند سازی دیگران برای رسیدن به آرزوهایشان ادامه داد و برایش مهم نبود که این کار تا چه اندازه ای غیر ممکن به نظر می رسد.

او می گوید که اگر یک دانش آموز ترک تحصیل کرده که به سختی انگلیسی صحبت می کرده در نهایت موفق به راه اندازی چندین شرکت با درآمدهایی 7 رقمی شده است پس به راستی برای دیگران نیز همه چیز امکان پذیر است.

 

[1] High-quality Traffic

منظوز از ترافیک با کیفیت، خریداران بالقوه و مخاطبان هدف گیری شده می باشد که با صرف هزینه های برگشت پذیر به سایت هدایت می شوند.

[2] click cash marketing

[3] Fortune Magazine

[4] Rock Solid Traffic

[5] millionaire Wisdom

[6] Hybrid Coaching System

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن