فراخوانفراخوان گرافیکپوستر

فراخوان ۱۱ امین رقابت پوسترPLAKTIVAT

موسسه TAM-TAM با همکاری شرکت تلفن Društvo SOS اعلام کرده است که مسابقه طراحی پوستر ۱۱TH International PLAKTIVAT برای طراحی پوستر شهر بر روی موضوع “NO EXCUSE” اعلام شده است.

۱۱امین مسابقه طراحی پوستر Plaktivat فرصتی برای کمک به کاهش تعداد قربانیان خشونت و افزایش آگاهی عموم مردم از عدم پذیرش هر نوع خشونت علیه زنان به شمار می رود.

اقدام فعلی ارتباطی مسئله خشونت علیه زنان را بررسی می کند. این یکی از شایعترین و پنهانترین انواع نقض حقوق بشر است. این در روابط اجتماعی نابرابر بین جنس ها متضرر می شود، ناشی از توزیع غیرمنصفانه اقتدار شخصی و اجتماعی بین جنس ها است و از محیط های فرهنگی و نظام های آموزشی حاصل می شود. رفتار خشونت آمیز اغلب تدریس می شود و از نسلی به نسل منتقل می شود. در حالی که زنان از اشکال مختلف خشونت رنج می برند، این اقدامات ارتباطی بر خشونت شریک متمرکز است.

هر یک از دو زن قربانی خشونت روحی و هر یک از چهار زن به خشونت فیزیکی می شوند. خشونت در پشت درهای بسته رخ می دهد؛ علاوه بر این، زنان اغلب خشونت در خانواده را پنهان می کنند. دلایل اصلی این امر عبارتند از ترس، شرم، احساس گناه، وابستگی اقتصادی و اختصاص دادن ارزش به تصویر «خانواده کامل». اغلب آنها به هیچ وجه نیازی به رفتن ندارند یا قادر به مشاهده یا تشخیص گزینه ای برای انجام این کار نیستند.

اغلب اوقات نقطه عطفی به دست می آید، زمانی که یک زن متوجه تلاشش برای حفظ رابطه اش با عاملان خشونت می شود و به او آسیب می رساند و یا به او آسیب می رساند. در این نقطه او به دنبال کمک در خارج از رابطه است، خواستار حق زندگی خود را، و در نهایت به پایان می رسد رابطه. این اغلب تنها شانس خود برای زندگی معمولی بدون خشونت های آینده است و برای جلوگیری از انتقال رفتار خشونت آمیز به فرزندان،

شکل گسترده تر خشونت علیه زنان خشونت روانی است. آن را با رفتار و دستکاری اداری و کنترل، همراه با توهین، فریاد، و تهدید آغاز می کند.

خشونت روانی اغلب به خشونت فیزیکی تبدیل می شود که معمولا به تدریج افزایش می یابد. برخی از اقداماتی که تحت عنوان خشونت فیزیکی قرار می گیرند عبارتند از: زدن، ضرب و شتم، لگد زدن، بوکس، تهاجمی، کشیدن مو و غیره

هدف و هدف این رقابت، کاهش تعداد قربانیان خشونت است که اغلب راهی برای خروج و افزایش آگاهی عموم مردم از عدم پذیرش هر نوع خشونت علیه زنان نیست.

الزامات ارسال:

• راه حل خلاق شما باید متناسب با قالب های پوستر شهر TAM-TAM باشد. توجه داشته باشید که پوسترها در خارج از خیابان واقع شده اند و پوستر خود را بر اساس آن طراحی کرده اند تا خوانا بودن آن راحت باشد و پیام آن را به خوبی در بسیاری از محرک های تصویری محیط خیابانی مطرح کند. در نظر بگیرید که پوسترهای بیلبورد معمولا از فاصله چند متر متوجه می شوند – فکر کنید چگونه می توانید توجه کنید و چقدر متن بیلبورد را می توانید انجام دهید و غیره. مطابق با مقالات ۲۲ و ۲۳ عمومی استفاده از قانون زبان اسلوونی، هر متن در یک محیط عمومی باید در اسلوونی باشد یا جایگزین نسخه Slovene نباید کمتر از متن موجود در یک زبان خارجی باشد. برگزار کنندگان برای کمک به ترجمه در plaktivat@tam-tam.si در دسترس هستند.

• پوستر باید شماره تلفن Društvo SOS را شامل شود:   ۵۵۱۱ ۰۸۰، که باید بخشی از پیام اصلی باشد. اندازه شماره تلفن باید حداقل ۴۰ پوند در قالب فایل ۲۷٫۲ × ۳۹٫۸ سانتی متر باشد (این به اندازه ۲۰۰ پوند در اندازه ۵ برابر بزرگترین پوستر بزرگتر است).

• پوستر باید با هویت بصری PLAKTIVAT هماهنگ باشد و شامل لوگوهای آماده شده PLAKTIVAT به صورت مشخص (این شما می توانید از وب سایت رسمی پیدا کنید).

• فایل ارسال شده باید در قالب PDF با حالت رنگ CMYK (چاپ دیجیتال) باشد، عناصر bitmap (raster) باید با رزولوشن ۳۰۰ DPI داشته باشند، فایل باید ۲ میلی متر از منطقه خون و علائم برش داشته باشد.

معیارهای ارزیابی:

• مناسب بودن فنی (الزامات رقابت)
• با توجه به مشخصات پوستر شهر TAM-TAM
• اصالت
• رویکرد نوآورانه
• وضوح ارتباط
• مثبت بودن پیام

هیئت داوران حق انتخاب دو یا چند راه حل خلاق برنده را حفظ می کند. نتایج در اواسط ماه نوامبر ۲۰۱۸ در www.facebook.com/plakatiranje و https://twitter.com/TamTamSLO منتشر می شود.

هیچ هزینه ورودی برای شرکت وجود ندارد!

آخرین مهلت ثبت نام : ۲ نوامبر ۲۰۱۸ ( ۱۱ آیان ۹۷)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت فراخوان مراجعه کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا