فراخوانفراخوان عکاسی

فراخوان سومین جشنواره بین المللی ایران نما

مجموعه بین‌المللی فیفتاو «نخستین نمایشگاه و تور آکادمی بین‌المللی در جهان» در اتریش به ثبت رسیده و در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خوارزمی تهران مستقر است.

فیفتاو در اقدامی نوآورانه هر ساله، جشنواره‌ای بین‌المللی با نام «ایران‌نما» برگزار می‌کند. همایش پایان‌نامه‌های ایران‌شناسی، همایش مقاله‌های ایران‌شناسی، همایش نشریه‌های ایران‌شناسی، جشنوارۀ قاب عکس ایران، نمایشگاه هنر و صنایع‌دستی ایران، پویش شهروند پایدار کشور از جمله بخش‌های این جشنواره هستند.

چهارمین جشنواره ایران‌نما در چهار بخش اصلی پایان‌نامه‌های ایران‌شناسی، نشریه‌های ایران‌شناسی، قاب عکس ایران و پویش شهروند پایدار برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه فیفتاو تا ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ اعلام شده است.

همایش پایان‌نامه‌های ایران‌شناسی

همایش پایان‌نامه‌های ایران‌شناسی به دبیری پروفسور حسین بیک‌باغبان (رئیس مرکز دانشگاهی (انجمن) مطالعات و پژوهش‌های ایرانی آلزاس فرانسه و استاد افتخاری در دانشگاه استراسبورگ فرانسه) برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در همایش پایان‌نامه‌های ایران‌شناسی که در محورهای ایران‌شناسی، باستان‌شناسی، اسطوره‌شناسی، نمادشناسی، زبان‌های باستانی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، فرهنگ عامه، میراث فرهنگی، آداب و رسوم، اقوام، پوشاک محلی، صنایع‌دستی، معماری و شهرسازی، فلسفه و عرفان، میراث طبیعی و گردشگری برگزار می‌شود، لازم است چکیده‌ای مبسوط از پایان‌نامه خود را به همراه فرم ثبت‌نام به پست الکترونیک جشنواره fiftawiranologythesis@gmail.com ارسال کنند که نمونه چکیده مبسوط و فرم ثبت‌نام در سایت فیفتاو www.fiftaw.com موجود است.

نشریه‌های ایران‌شناسی

همایش نشریه‌های ایران‌شناسی به دبیری حسین بیک باغبان، رئیس مرکز دانشگاهی (انجمن) مطالعات و پژوهش‌های ایرانی آلزاس فرانسه و استاد افتخاری در دانشگاه استراسبورگ فرانسه) ، دومین بخش جشنواره است و مختص به نشریه‌ها و مجلات بوده و در محورهای پایان‌نامه‌های ایران‌شناسی برگزار می‌شود. برای شرکت در این همایش، لازم است یکی از مدیرمسئول یا سردبیر، اولین و آخرین شماره از نشریۀ خود را در فایل PDF به پست الکترونیک همایش fiftawjournal@gmail.com ارسال کنند.

قاب عکس ایران

هیئت داوران بخش سوم جشنوار قاب عکس ایران را مهدی مقیم‌نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران)، حسن رجبی‌نژاد مقدم پاپکیاده (عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان)، رضا دیده‌بان (عضو هیئت مؤسس و استادیار دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ خراسان رضوی، محسن خیرخواه (مدرس دانشکدۀ هنر یزد) و علی نجات‌بخش (مدرس دانشکده هنر سپهر اصفهان) تشکیل می‌دهند.

دریافت آثار جشنواره در دو بخش مردم‌شناسی یا مستند، لنداسکیپ یا منظره‌نگاری و در موضوعاتی شامل مراسم و آداب سنتی، بوم‌گردی، پوشش‌های محلی، جاذبه‌های گردشگری، جاذبه‌های طبیعی، بناها و اماکن تاریخی از طریق پست الکترونیک جشنواره صورت می‌گیرد.

پویش شهروند پایدار کشور

پویش شهروند پایدار کشور، چهارمین بخش ایران‌نما است که به دبیری علی شادلو، مدرس و مشاور گردشگری برگزار می‌شود. آثار برگزیده جشنواره بین‌المللی ایران‌نما، در قالب کتاب چاپ می‌شود.

فیفتاو دارای مجله‌ای بین‌المللی و چهارزبانه است که عکس‌ها و مقالات مستخرج از پایان‌نامه‌ها، پس از پذیرش در دبیرخانه و رضایت افراد در آن نیز منتشر خواهد شد، و بدین ترتیب منبع جامعی از پژوهش‌های ایران‌شناسی را به چهار زبان زندۀ دنیا به جهانیان عرضه خواهد داشت. یادآوری می‌شود، عکس‌های منتخب به مدت ۱۰ روز در تالار آئینه برج آزادی تهران به نمایش گذاشته می‌شوند.

آخرین مهلت ثبت نام: 30 اسفند 1400

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://fiftaw.com مراجعه کنید.

فراخوان سومین جشنواره بین المللی ایران نما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا