فراخوانفراخوان عکاسی

فراخوان جشنواره عكاسی خُنج

با پیشرفت علم و درنتیجه افزایش علاقمندان به عکاسی، دنیای جدیدی در عکاسی ظهور کرد، دنیای لحظات تکرار نشدنی و کمیاب. دنیایی که کوچکترین و ساده ترین عناصر زندگی انسان ها را شامل میشود که به مصداق عبارت “همه چیز را همگان دانند” در نهایت به تکمیل اطلاعات مستند از جهان پیرامون منجر میشود .

به نقل از روابط عمومی جشنواره، انجمن عکاسی شهرستان خنج در نظر دارد همانند سالهای پیشین در راستای برگزاری پنجیمن نمایشگاه سالانه عکس گروهی خود، بخش ویژه ای را با عنوان جشنواره عکس خُنج به علاقمندان و هنردوستان عزیز اختصاص دهد.

جشنواره عکس خُنج با هدف ارتقای سطح عکاسی و ارتباط بیشتر میان عکاسان جهان و عکاسان شهر خنج به منظور بزرگداشت شهر خُنج، با مجوز رسمی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.

این دوره نیز برآنیم تا درحد توانمان از ظرفیت ها و استعداد های نهفته در میان عموم مردم، استفاده ببریم و این استعداد ها و ارزش ها را آنطور که شایسته است به نمایش بگذاریم.
به همین منظور از کلیه هنرمندان و هنردوستان در داخل و خارج از کشور دعوت می شود تا با ارسال آثار ارزشمند خود در این جشنواره شرکت نمایند.
امتیاز ویژه این جشنواره انتخاب یک عکس به عنوان عکس منتخب هیات داوران، یک عکس بعنوان بهترین عکس از نگاه مردم ، ۱۰ عکس بعنوان عکسهای برگزیده و به نمایش گذاشته شدن در نمایشگاه عکس گروهی انجمن عکاسی فروردین سال ۱۳۹۷ است.

“بهترین عکس از نگاه مردم ” به اتفاق آراء عموم مردم از طریق سایت انجمن عکاسی شهرستان خنج از تاریخ ۱ لغایت ۱۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ انتخاب میگردد که متعاقبا اعلام خواهد شد. (آثار منتخب برروی سایت به نمایش درآمده و با ارسال کد مورد نظر به سامانه، رای گیری انجام میگردد). عکس منتخب هیات داروان و ۱۰ عکس برگزیده توسط هیات داوران چهارمین جشنواره عکس خُنج انتخاب می گردد.)

نکات مهم:

تعریف عکس: عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد (به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد).

تعریف برای عکس تک رنگ: یک عکس سیاه و سفید که شامل خاکستری کاملا تیره (سیاه) تا خاکستری کاملا روشن (سفید) و دامنه ای از تن های مختلف خاکستری است یک عکس تک رنگ محسوب می شود. یک عکس سیاه و سفید که بجای تن های خاکستری دارای تن های یک رنگ دیگر باشد نیز عکس تک رنگ محسوب می شود.

موضوع جشنواره: آزاد رنگی و تک رنگ

محدودیت تعداد اثار ارسالی :در هر بخش ۵ عکس

محدودیت سایز آثار ارسالی : نامحدود!

جشنواره عکس خُنج شامل ۳ بخش می باشد:

۱- عکس منتخب هیأت داوران

۲- بهترین عکس از نگاه مردم

۳- عکس های برگزیده (۱۰ عکس)

کلیه عکس های انتخاب شده توسط هیات داوران در نمایشگاه فروردین ماه ۹۷ با ذکر نام صاحب اثر به نمایش گذاشته خواهند شد.

امتیاز ویژه دو عکس مربوط به بهترین عکس از نگاه مردم و عکس منتخب هیات داوران، چاپ با کیفیت بالا و در سایز ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر بهمراه جوایر ذیل خواهد بود.

۱۰ عکس برتر هیات داوران نیز در سایز ۳۰ در ۴۰ بر روی شاسی چاپ خواهند شد.

جوایز:

عکس منتخب هیات داوران: لوح تقدیر + ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال وجه نقد + حضور در شهر تاریخی خنج جهت افتتاحیه جشنواره و نمایشگاه بهمراه تور خنج گردی

بهترین عکس از نگاه مردم: لوح تقدیر+ ۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال وجه نقد + حضور در شهر تاریخی خنج جهت افتتاحیه جشنواره و نمایشگاه بهمراه تور خنج گردی

۱۰ عکس برتر: لوح تقدیر + ارسال آثار با چاپ با کیفیت بروی شاسی + حضور در شهر تاریخی خنج جهت افتتاحیه جشنواره و نمایشگاه بهمراه تور خنج گردی

جدول زمانبندی جشنواره :

مدت زمان ارسال آثار ۱ بهمن الی ۱۵ اسفند ۹۶
درج عکس های تایید شده در سایت و ثبت آراء مردمی ۱ الی ۱۰ فروردین ۹۷
داوری آثار ۱۰ الی ۱۵ فروردین ۹۷ ۱۰ الی ۱۳ فروردین ۹۷
آیین گشایش جشنواره و نمایشگاه ۱۸ فروردبن ۱۳۹۷

نحوه شرکت در جشنواره: آثار ارزشمندتان را بهمراه نام، نام خانوادگی و شماره تماس و آدرس کامل پستی با ۲ روش می توانید ارسال فرمایید :

۱- ارسال از طریق Email به آدرس پست الکترونیکی: KhonjPic@gmail.com

۲- ارسال از طریق تلگرام به لینک : https://telegram.me/khonjpic۴

خنج یكی از شهرستان های جنوبی استان فارس و یكی از باستانی ترین شهرهای این استان می باشد، خنج را دروازه ورودی به لارستان بزرگ می نامند. فاصله شهر خنج به خلیج فارس ۱۰۰ و به مركز استان فارس (شیراز) ۲۰۰ كیلومتر است. خنج دارای بیش از ۲۰۰۰ سال دیرینگی و ده‌ها اثر گرانسنگ باستانی از روزگار هخامنشی و ساسانی است.

کسب اطلاعات بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا