کارآفرینیکسب و کار

راه اندازی استارت آپ موبایلی

چطور بدون هیچ زمینه و سابقه تکنیکی ، یک استارت آپ موبایلی را راه اندازی کنیم؟

اگرشما کارافرینی هستید که دارای ایده ای درمورد برنامه های موبایل هستید اما دانشی از برنامه نویسی ندارید، جای نگرانی نیست . گزینه هایی برای پیشرفت محصول شما وجود دارد.

الزاما هرکسی که اغازگر یک تکنولوژی است ، توسعه دهنده ان نیست و ضرورتی هم ندارد که باشد . شما به عنوان یک کارافرین باید کاری بیش از برنامه نویسی انجام دهید. شما باید به دنبال معتبر نمودن محصول خود ، تناسب محصول و بازار ، بازاریابی ، حفظ و مشارکت مشتریان ، ارائه خدمات به مشتریان ، مدیریت امور حسابداری و مالی و غیره باشید.

فهرست این کارها تا بی نهایت ادامه دارد.

در واقع زمانیکه برنامه کشش لازم را دریافت نمود موسس و توسعه دهنده (کسب و کار) نیازی به برنامه نویسی ندارد.

از این رو ، اگر شما فردی هستید که نمیدانید چگونه برنامه نویسی را انجام دهید و همچنان براساس ایده ای که دارید به دنبال راه اندازی برنامه موبایل هستید ، چند گزینه پیش روی شماست . در واقع من کتاب الکترونیکی کامل در این باره نوشته ام .

در این جا باید اضافه کرد که جست و جو برای یافتن شریک و موسس اشنا به امور فنی مانند این است که برگ گلی را در پارکی بر زمین بیاندازید و انتظار داشته باشید که صدایی بلند ایجاد کند.

همه توسعه دهنگان خوب دارای مشاغل پردرامدی هستند یا احتمالا دارند روی ایده خود کار میکنند.

بنابراین اگر ایده ای در مورد راه اندازی برنامه موبایل دارید اما برنامه نویسی نمیدانید، چه باید کرد؟

شما میتوانید برنامه نویسی را یاد بگیرید.

اگر رئیس جمهور امریکا یعنی اوباما قادر به انجام ان است پس شما هم میتوانید.

این کار چندان هم دشوار نیست و میتوانید با دوره انلاین از موسسه کداکادمیکی یا برخی وب سایت ها بر اساس تکنولوژی که به ان علاقه دارید این کار را اغاز کنید.

همه انچه که به ان نیاز دارید ، مهارت کافی برای ایجاد  اولین نسخه از برنامه موبایل است . نسخه ای که حداقل محصول یا MVP مناسبی است که ارزشی اساسی به مشتریان ارائه میدهد . زمانی که محصول شما معتبر شد ، جهان برای شما امکانات بی نهایتی را میگشاید.

این موارد میتوانند تامین مالی و استخدام اولین توسعه دهنده از محل درامدهای اولیه را شامل شود و یا این که از این طریق، متقاعد کردن افراد برای پیوستن به تیم شما با سهم بیشتر یا پیش پرداخت کمتر ، اسان تر خواهد بود . همه اینها مربوط به زمانی است که شما ثابت کنید که برای محصول تان از طریق کشش واقعی ، تقاضا وجود دارد.

شما میتوانید تیمی خارجی را استخدام نمائید.

اگر نمی خواهید نحوه برنامه نویسی را یاد بگیرید و ترجیح میدهید بر پیشرفت کسب و کار خود متمرکز شوید ، به دنبال تیم یا شریک توسعه ای باشید که در کار با کارافرینان تازه کار غیرفنی ، مجرب است.

به عنوان مثال در شرکت ارکنی ، بیش از 70% مشتریان ، موسسان تازه کار غیرفنی اند و برخی از انها به دنبال افزایش بودجه و تامین مالی ، دریافت برخی جوایز و رسیدن بیش از 3 میلیون دانلود برای نرم افزار خود هستند .

لطفا به لغتی که در بالا بکار برده ام یعنی “شریک ” توجه داشته باشید . شراکت با برون منبع یابی متفاوت است. بسیاری از موسسان تازه کار به دنبال توسعه دهندگان خارجی ارزان قیمت با ساعتی 12 دلار برای توسعه اولین نرم افزار خود هستند .  اکنون اگر پول خوبی پرداخت نکنید فقط افراد نامناسب به استخدام شما درخواهند امد .

در اینجا چند نقل قول در همین رابطه مطرح شده است .

مشکل برون سپاری این است که برای انجام یک کار خوب ، سطح جزئیاتی که در ان زمینه نیاز دارید اغلب انقدر بالاست که باید بصورت اساسی شبکه کد بنویسید . شما نمیتوانید ترکیب و ویژگی کار را برای کسی بیان کنید و از او کار عالی بخواهید . در این سطح از جزئیات ، شما باید خودتان کد و برنامه را بنویسید

جان گلیسون ، موسس شرکت ( STRIPE )

در قسمت زیر انچه که باید انجام دهید عنوان شده است.

  • مبلغی را برای ارائه اولین نسخه برنامه موبایل خود پس انداز نمائید.
  • روش سریعتر ، دریافت مبالغی از دوستان و خانواده یا استفاده از کارت اعتباری است
  • اولین نسخه برنامه خود را تنها در خصوص ویژگی هایی ایجاد کنید که ارزش اصلی و اساسی محصول و موارد الزامی را در بربگیرد . بقیه موارد را برای اینده بگذارید.
  • روی اولین نسخه دریافت کشش سرمایه گذاری کنید. از روز اول درامد ایجاد کنید یا براساس کشش ثابت شده از Angel Round بودجه دریافت کنید.

میتوانید از سازندگان برنامه استفاده کنید

همچون سایر صنایع ، این صنعت خاص نیز سهمی در ابزار DIY مانند build fire و como  برای ساختن برنامه خود بدون دانستن حتی یک خط برنامه نویسی دارد. اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که نیازمند برنامه ای برای توسعه حضور خود از وب به رسانه موبایل هستید ، این ابزار ، واقعا به شما کمک خواهد کرد اما اگر به دنبال ساخت برنامه سفارشی هستید، این ابزار، کمک چندانی به شما نمی کند.

اگر شما از مهارت برنامه نویسی چیزی ندارید ، راه چهارمی برای راه اندازی سازمان خود نخواهید داشت.

ساخت یک برنامه ، تلاش تیمی است که نیازمند عمق درک و مهارت تحلیلی برای ایجاد اسناد مشخصات کارکردی ، خلق UX/UI جذاب و یا بسیار کارکردی ، برنامه نویسی مطابق با استانداردهای بین المللی است ، به گونه ای که هر توسعه دهنده ای میتواند از جاییکه اخرین نفر کنار رفته دوباره کار را اغاز کند و مختص QA میتواند به شما اطمینان دهد که برنامه شما هیچ گونه ایرادی ندارد.

ایا شما به دنبال توسعه دهندگان ازاد با پرداخت ساعتی 12 دلار هستید؟ احتمالا خیر

به دنبال تشکیل تیمی در حد متوسط نباشید . چراکه این کار مشخص میکند که ایا برنامه موبایل شما ، موفق خواهد بود یا خیر

 

منبع: INC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا