اخبار هنرهای تجسمی

دومین هفته‌ی پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران

نمایشگاه مروری بر منتخب آثار منیر و محمدمهدی قان‌بیگی

دومین هفته‌ی پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران با نمایشگاه مروری بر منتخب آثار منیر و محمدمهدی قان‌بیگی برگزار می‌شود.

دومین هفته‌ی پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران با نمایشگاهی مروری بر منتخب آثار منیر و محمدمهدی قان‌بیگی، روز جمعه ۱۸مرداد۹۸ در گالری زمستان خانه‌ی هنرمندان ایران آغاز می‌شود و تا ۲۹مرداد ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه که به همت انجمن هنرمندان سفالگر و با حمایت و همکاری مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، شامل ۲۵ اثر نقاشی و سرامیک از دوره‌های مختلف کاری این دو هنرمند صاحب‌نام و پیشکسوت ایرانی است.

محمدمهدی قان‌بیگی متولد ۱۳۲۴ دارای کارشناسی نقاشی مدرن از کالج هنری کانتربری در سال ۱۳۵۷ و کارشناسی ارشد تاریخ هنر از مورلی‌کالج لندن در سال ۱۳۵۹ و دارای درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او سابقه دبیری و داوری در جشنواره‌های مختلف سفال، سرامیک و نقاشی را دارد و از بنیانگذاران انجمن هنرمندان سفالگر ایران است.

محمدمهدی قان‌بیگی چندین نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است و آثارش در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی در ایران و خارج از کشور به نمایش درآمده است.

مرضیه کریم‌زاده ترابی (منیرقان بیگی) متولد ۱۳۲۸ فارغ‌التحصیل رشته سرامیک دانشکده کمبل‌بری انگلستان، دارای مدرک درجه ۲ هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گذراندن دوره عکاسی و باتیک در کالج ایلینگ لندن از سوابق تحصیلی او است. منیر قان‌بیگی سال‌ها در دانشگاه الزهرا و دانشکده میراث فرهنگی تدریس می‌کرده است.

منیر و محمدمهدی قان‌بیگی در پنجاه و چهارمین دوسالانه‌ی ونیز با مکعب‌های سفالی نماینده‌ی ایران بودند.

دومین هفته‌ی پیشکسوتان سفال و سرامیک که مروری است بر آثار منیر و مهدی قان‌بیگی جمعه ۱۸مرداد سال ۹۸ از ساعت ۱۷تا۲۰ در نگارخانه‌ی زمستان خانه‌ی هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ۲۹ مردادماه همه‌روزه به‌جز شنبه‌ها برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود. نخستین هفته‌ی پیشکسوتان سفال و سرامیک شهریورماه سال ۹۷ ، با مرور بر آثار محمدمهدی انوشفر برگزار شده بود.

خانه‌ی هنرمندان ایران در خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، ‌ضلع جنوبی باغ هنر قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا