کسب و کار

خواندن کتابهای کسب و کار

چگونه بفهمیم الان زمان کنار گذاشتن خواندن کتابهای کسب و کار است.

به عنوان یک مربی و مشاور مدت زمان زیادی را برای کمک به کسب و کارهای نو پا و ارتقای آنها سپری کرده ام. گاهی اوقات لازم می دانم که آنها را وادار کنم تا از تهیه و خواندن کتابهای کسب و کار خود داری کنند.

حتی خودم را نیز وادار به این کار می کنم. در واقع به تازگی یکی از این دوره ها را تمام کرده ام. بعد از هشت ماه فشار خود خواسته برای دوری از این کتابها، اکنون تنها به مرور و مطالعه چند کتاب بیزینسی گردآوری شده خودم در آپ موبایل می پردازم.

چرا ممکن است نیاز به دست کشیدن از خواندن کتابهای کسب و کار داشته باشید؟

این ممکن است عجیب به نظرات بیاید که من بگویم گاهی اوقات لازم است خواندن کتاب های کسب  و کار را متوقف کنید، مخصوصا بعد از نوشتن مقاله ای درباره اهمیت ادامه یادگیری برای صاحبان کسب و کار.

اما واقعیت این است که گاهی زیاده روی می شود. دقیقا شبیه مواقعی که ما از کار کردن زیاد فرسوده می شویم، همان طور ممکن است از یادگیری زیاد نیز خسته شویم.

منظور من را اشتباه برداشت نکنید، یادگیری بسیار اهمیت دارد و ما هرگز نمی توانیم تمام دانش کافی برای راه اندازی یک کسب و کار داشته باشیم. اگرچه، مواردی وجود دارد که خواندن کتابهای کسب و کارمانعی در بر سرراه ما پیشرفت ماست.

بالاخره زمانی می رسد که شما باید سرتان را از این کتاب ها بیرون بیاورید و شروع به فعالیت کنید. آنچه در ادامه می آید نشانه های واظهی است از آنکه زمان آن رسیده تا خود را از مطالعه کتاب های زیاد کسب و کار دور کنید.

برای حفظ تمام اطلاعات کارسختی در پیش رو دارید

ببینید، من عاشق مطالعه ام. همچنین از برخورد با چالش ها استقبال می کنم. ترکیب این دو ویژگی گاهی باعث می شود در ماه چهار کتاب را در مغزم فرو کنم.

خیلی خوب است اگر واقعا می توانید اطلاعات را به خاطر بسپارید، اما اگر فقط مطالعه می کنید که خوانده باشید و نمی توانید اطلاعات را حفظ کنید، احتمالا زمان آن رسیده که به خود استراحت بدهید تا مطالبی که خوانده اید در ذهنتان به انسجام برسد.

تحقیق برای شما فقط یک بهانست

من با تعداد زیادی از مراجعین برای مربیگری کار کرده ام که در همان بخش تحقیق برای راه اندازی کسب و کار گیر کرده اند.

آنها زمان زیادی را صرف تحقیق می کنند تا روش مناسب برای نوشتن یک آگهی یا روشهای خوب میزبانی وبینار پیدا کنند، اما در واقعا آنها نمی خواهند خودشان برای شروع به نوشتن متن یا میزبانی وبینار دست به کار شوند.

در عوض، کتابهای دیگری پیدا می کنند و به خواندن درباره مسائل مختلف از جمله تبلیغات و وبینارها ادامه می دهند به امید پیدا کردن یک جواب درست.

اول از همه، هیج جواب درستی وجود ندارد! درحالی که استراتژی ها و تاکتیکهای به اثبات رسیده زیادی برای انجام کار در طول زمانها به دست آمده، اما برای افراد مختلف استراتژی مختلف جواب می دهد. شما هم به نوبه خود نیاز به عمل کردن و تجربه دارید تا ببینید برای کار شما چه چیزی مناسب تر است و چه استراتژی عمل می کند.

دوما، انجام تحقیقات بی پایان که در جستجوی رسیدن به بهترین جواب تنها باعث تعویق کارها می شود. من با جرات می گویم این روش کسانیست که نمی خواهند تلاش کنند، زیرا از ترس اینکه به اندازه کافی برای حل مشکلات کسب و کارشان خوب نباشند.

درسته. مردم از تحقیقات به عنوان بهانه ای برای اجتناب از کار عملی استفاده می کنند چون می ترسند مورد نقد قرار گیرند و یا شکست بخورند. پس بر روی تحقیق اسم کار می گذارند در صورتی که به واقع آن فقط یک تحقیق است.

نظرات و عقاید مختلف قضاوت شما را در سایه می برند

یکی دیگر از نشانه های اطمینان بخش در مورد کنار گذاشتن مطالعه کتاب های کسب و کار این است که زمانی که نظرات مختلف را بررسی می کنید و به دنبال راه های گوناگون می روید روی قضاوت شما سایه می اندازند و نتیجه گیری را سخت می کنند. نظراتی که کاملا صریح و احتمالا در طول دنبال کردن یافتن جوای صحیح برای مشکلات کسب و کارتان رخ داده اند.

تا حدودی دلیل کنار گذاشتن مطالعه کتابهای کسب و کار برای من همین است. من نظرات بسیار زیادی از آدمهای مختلف داشتم که زمان سختی را سپری کردم برای اینکه بفهمم کدام کار برای کسب و کار من بهتر است.

حقیقت این است که هیچ کدام از این افراد به خوبی من کسب و کارم را نمی شناسند. این به من بستگی دارد که چطور سردربیاورم چه چیزی برای من مناسب است و چه چیزی نیست. بعضی وقتها به نظر می رسد ایجاد یک فاصله از مطالعه درباره چیزهایی که دیگران فکر می کنند من باید انجام دهم لازم است.

شما بیش از حد غرق شده اید

اگر مطالعه بیش از اندازه کتابهای مختلف کسب و کار شما را غرق خود کرده الان زمان آن رسیده که به خود استراحت بدهید.

در مورد من، با نظرات بسیا زیاد برای امتحان کردن و نداشتن زمان کافی محاصره شده بودم. ایا برای ساخت لیست خود باید یک چالش را شروع کنم؟ یا باید فقط به ساخت وبینارهای خودم بپردازم؟ باید برای گرفتن عضو بیشتر در سایت تمرکز کنم یا گرفتن مشتری های بیشتر مشاوره برای به دست آوردن درآمد بیشتر؟

تا زمانی که ما هم می خواهیم همه کاری انجام دهیم و هم اینکه هم زمان درباره آن یاد بگیریم، باعث می شود کارها به ندرت درست انجام شوند. به من اعتماد کنید، این نوع غرق شدن ها می تواند شما را از ادامه مسیرتان بازدارد زیرا وظایفتان را به غولهای عظیم و دست نیافتنی تبدیل می کند.

لحظه ای که به این نتیجه رسیدم هیچ ایده ای ندارم که قدم بعدی را بردارم تنها به این دلیل که احساس می کردم راه های بسیاری با نظرات مختلفی پیش روی من است، خواندن کتاب های کسب و کار را متوقف کردم.  از آنجا بود که توانستم مسیر مناسب با کمترین فاصله از اهدافم را انتخاب کنم، زیرا دیگر تحت تاثیر روشهای خیلی خوب استراتژی و تکنیک های بازاریابی نبودم.

شما واقعا همه آنچه که یاد گرفته اید نمی توانید اجرا کنید

اگر زمان ندارید برای اجرا کردن آن چیزی که یادگرفته اید به خاطر این است که فکرتان همیشه در کتابهای دیگر است، پس زمانش هست که از خواندن کتابهای کسب و کار دست بکشید.

این مقداری متفاوت است از اجتناب از حل کردن مسائلی که از آن ترس دارید. چون بعضی از ما واقعا اشتهای سیری ناپذیر برای یادگیری داریم.

مشکل آنجاست که اشتهای شما برای یادگیری باید به راه های عملی شدن تبدیل شود. برای مثال، من برای وبینارهای همیشه سبز مدتی شناخته شدم، ولی هرگز به عملی کردن را ه های آن نپرداختم چون مدام مشغول خواندن راه های جدید بازاریابی و تکنیک فروش بودم.

برای جلوگیری از اتفاقات اینچنینی، من خودم را محدود کردم. من می توانم کتاب خواندن را شروع کنم اما باید تا زمان عملی کردن ادامه دهم. در واقع، به خودم اجازه نمی دهم به سراغ کتاب دیگر بروم تا زمانی که چیزهایی که قبلا یادگرفته ام را عملی کنم.

این یعنی من ممکن است دو کتاب در ماه بخوانم به جای چهار کتاب؛ اما اگر این بدین معناست که کاری به پیش می رود و فعالیت مفیدی بعد از مطالعه انجام می شود از نظر من بهتر است.

نکته آخر

در حالی که ادامه آموزش از طریق کتابهای کسب و کار یکی از بهترین روش های پیشرفت در کارهاست، گاهی اوقات ما از این ابزار برای بدست آوردن روشهای خودمان استفاده می کنیم. اگر هر کدام از این نشانه هایی که ذکر شد را در زندگیتان دیدید، بهتر است برای مدتی کتاب خواندن را کنار بگذارید.

 

منبع: due

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
error: محتوا محافظت شده است!!
بستن