فراخوانفراخوان عکاسی

جایزۀ بین المللی عکس سونی ۲۰۲۰

تاریخ گشایش فراخوان: ۱ ژوئیه ۲۰۲۰ (۱۱ تیر ۱۳۹۹)

 

 

تاریخ بسته شدن فراخوان:

 • رقابت بخش حرفه ای – ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۵ دی ۱۳۹۹)
 • رقابت بخش آزاد – ۷ ژانویه ۲۰۲۱ (۸ بهمن ۱۳۹۹)
 • رقابت بخش نوجوانان – ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۱۳۹۹)
 • رقابت بخش دانشجویی – ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۰ آذر ۱۳۹۹)

 

واجدان شرایط:

شرکت در این رقابت برای تمام عکاسان از اقصی نقاط جهان آزاد است.

 

اطلاعات مربوط به فراخوان:

جایزۀ بین المللی عکس سونی بطور سالیانه توسط سازمان جهانی عکس و با اسپانسری شرکت سونی برگزار می شود.

 

جایزۀ بین المللی عکس سونی دارای چهار دسته رقابت است:

 1. رقابت حرفه ای: تمام شرکت کنندگان این بخش باید بیش از ۱۸ سال داشته باشند. عکاسان باید دست کم ۵ و حداکثر ۱۰ عکس را بهمراهِ توضیح مجموعه ارسال کنند.
 2. رقابت آزاد: شرکت در این رقابت برای همه آزاد است. در این بخش به یک عکس شاخص در هریک از ۱۰ دستۀ ای که در ادامه می آیند جایزه ای اهدا می شود: معماری، فرهنگ، خلاقیت، اجسام متحرک، منظره، سبک زندگی، طبیعت و حیات وحش، پرتره، حیات بی جان، اشیاء، عکاسی خیابان، و سفر.
 3. رقابت نوجوانان: برای عکاسان گروه سنی ۱۲- ۱۹ سال چالش های ماهانه در نظر گرفته می شود. هر عکاس می توانید حداکثر تا سه عکس مجزا را در پاسخ به هریک از چالش های تعیین شده از ماه ژوئیه ۲۰۲۰ تا دسامبر ۲۰۲۰ شرکت دهد. داوران در هر ماه تا ۱۰ عکس برتر، بهمراه برندۀ این بخش، را انتخاب می کنند.
 4. رقابت دانشجویانی: شرکت در این بخش از رقابت برای تمامی دانشجویان عکاسیِ دانشگاه های منتخبِ سازمان جهانی عکاسی آزاد است. تمام شرکت کنندگان باید بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشته باشند. دانشجویان لازم است تا بین ۵ تا ۱۰ عکس را در پاسخ به یک پرونده ارسال کنند. برای شرکت در بخش، مؤسسات باید ثبت نام بعمل آوردند و عکس شرکت کننده باید در اختیار استاد راهنما قرار بگیرد.

 

برای دیدن برندگان دوره های پیش جایزۀ بین المللی عکس سونی می توانید به لینک زیر بروید.

https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/winners-galleries

 

جوایز رقابت بین المللی عکاسی سونی:

 1. رقابت حرفه ای: جایزۀ نقدی ۲۵ هزار دلاری، ابزار عکس برداری دیجیتال سونی، حضور در نمایشگاه خانۀ سامرست در لندن برای عکاس سال – هزینۀ پرواز و شرکت در جشن اهدای جایزه در لندن، ابزار عکس برداری دیجیتال سونی، انتشار عکس در کتاب برندگان، حضور در نمایشگاهِ خانۀ سامرست در لندن برای هر یک از برندگان دسته های پیشتر آمده.
 2. رقابت آزاد: جایزۀ نقدی ۵ هزار دلاری، ابزار عکس برداری دیجیتال سونی، هزینل پرواز و شرکت در جشن اهدای جوایز در لندن، حضور در نمایشگاهِ خانۀ سامرست در لندن برای برندۀ بخش رقابت آزاد – ابزار عکس برداری دیجیتال سونی، انتشار اثر در کتاب برندگان، حضور در نمایشگاهِ خانۀ سامرست در لندن برای برندگان هریک از دسته های پیشتر آمده.
 3. رقابت نوجوانان: هزینۀ پرواز و شرکت در جشن اهدای جایزه در لندن، ابزار عکس برداری دیجیتال سونی، انتشار عکس در کتاب برندگان، حضور در نمایشگاهِ خانۀ سامرست در لندن برای عکاس نوجوان سال – نمایش در وبگاه و اینستاگرام سازمان جهانی عکاسی برای اثر منتخب داوران در هر ماه.
 4. رقابت دانشجویی: ابزار عکس برداری دیجیتال سونی به ارزش ۳۰ هزار یورو برای مؤسسه و حضور در نمایشگاه جایزۀ بین المللی عکس سونی در خانۀ سامرست در لندن برای عکاس دانشجوی سال – هزینۀ پرواز و شرکت در جشن اهدای جایزه در لندن، ابزار گوناگون عکس برداری دیجیتال سونی، انتشار اثر در کتاب جایزۀ بین المللی عکس سونی و حضور در نمایشگاه جایزۀ بین المللی عکس سونی در خانۀ سامرست در لندن برای ۱۰ عکاس قرار گرفته در فهرست نهایی عکاسان برگزیده.

 

شرکت در این رقابت رایگان است.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی فراخوان به آدرس زیر بروید:

https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن