فراخوانفراخوان عکاسی

جایزۀ بین المللی عکاسی بشردوستانۀ لوئیس والتوئنا ۲۰۱۸

 

گروه مدیسانس دل موند (پزشکانِ جهان – شاخۀ اسپانیا) کار سازماندهی این رقابت را برعهده دارد. امسال ۲۲ امین سال متوالی است که گروه پزشکان جهان – شاخۀ اسپانیا رقابت بین المللی عکاسی بشردوستانه را برگزار می کند.

 

موضوع:

عکس های ارسالی باید روایتگر یا بازگوکنندۀ داستانی در خصوص یکی از موضوعات زیر باشند:

اعمال بشردوستانه، همکاری و تعاون بین المللی، محرومیت یا طرد اجتماعی، نقص حقوق بشر، درگیری های مسلحانه، حوادث و بلایای طبیعی، جمعیت آوارگان، پناهندگان و مهاجران و یا گروهای طرد شده در اجتماع.

 

توضیحات و قالب عکس:

هریک از شرکت کنندگان می تواند حداکثر تا ۱۰ عکس را در قالب یک مجموعه یا بصورت مجزا برای شرکت در جایزۀ عکاسی بین المللی انسان دوستانۀ اوئیس والتوئنا ارسال کنند.

تنها عکاس هایی که مابین ۱ ژانویه ۲۰۱۷ (۱۲ دی ۱۳۹۵) و ۳۰ اکتبر ۲۰۱۸ (۸ آبان ۱۳۹۷) گرفته شده و پیشتر در هیچ رقابتی برندۀ جایزه نبوده اند می توانند در این رقابت شرکت کنند.

عکس ها باید در قالب JPEG با رزولوشون حداقل  ۳۰۰۰ PPI/PPP و با حداقل حجم ۴۰ cms ارسال شوند.

ساختار و فرمِ اصلیِ عکس های دیجیتال تنها باید توسط تکنیک های ظهور عکس در تاریکخانه نظیر تنظیم روشنایی، کنتراست و رنگ و نوردهی کم و زیاد تغییر داده شود. هیچ گونه تغییر دیگری در تصاویر اصلی دیجیتال جایز نیست. تنها عکس های تک فریمی در این رقابت پذیرفته می شوند. عکس هایی که در آنها از تکنیک فتوموناژ یا نوردهی چندگانه استفاده شده است از رقابت حذف می شوند.

 

جوایز:

به برندۀ این رقابت بورسیه ایی به مبلغ ۶ هزار یورو برای انجام پروژه ای متشکل از دست کم ۵۰ عکس و تهیۀ یک ویدئویِ ۳۰ دقیقه ای در ارتباط با فعالیت های بشردوستانۀ دل موندو- اسپانیا یا سایر برنامه هایِ همیارانۀ بین المللی که در اسپانیا یا هر کشور دیگری در جهان در حال انجام است تعلق خواهد گرفت.

 

مهلت ارسال آثار: ۹ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۸ آبان ۱۳۹۷)

واجدان شرایط: شرکت در این رقابت برای تمامی عکاسان آماتور و حرفه ایِ بزرگسال از هر ملیتی آزاد است.

هزینۀ شرکت در رقابت: رایگان

 

جهت مشاهدۀ برندگان ۲۱ امین دورۀ جایزۀ بین المللی عکاسی بشردوستانۀ لوئیس والتوئنا به این آدرس مراجعه کنید.

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رقابت به سایت اصلی رقابت مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا