کسب و کار

با کلاس 2017 از 30 ثروتمند زیر 30 سال آشنا شوید

30 ثروتمند زیر 30 سال در سال 2017 از نگاه فوربز، مجموعه قطعی از تغییردهندگان و نوآوران پیشروی جوان کنونی در آمریکا است. 30 ثروتمند زیر 30 سال در ششمین سال خود، فرصت سالانه ای را برای پذیرش خوش بینی، نوآوری و جسارت جوانان پیشنهاد می نماید. 30 تغییردهنده بازی در 20 صنعت که همگی زیر 30 سال سن داشته (در مجموع 600 نفر) و عقل متعارف را به چالش کشیده و قوانین برای نسل بعدی کارآفرینان، هنرمندان، مربیان و غیره را بازنویسی نموده اند، معرفی می شوند. این جوانان، گروهی پرشور و توانمند هستند و هدف آنها تغییر وضعیت موجود و ایجاد تحول در جهان است.

فهرست، در اصل الهام گرفته شده از کارآفرینان جوانی بود که عمدتا در کسب و کار فناوری فعال بودند. این کارآفرینان امواج گسترده ای را ایجاد نموده و پیروان فراوانی را در سراسر جهان پیدا کرده بودند. واضح است که در گذشته نسل جوان چنین مزیتی را در اختیار نداشته است. بنیانگذاران و تأمین کنندگان نسل هزاره، ایجاد کنندگان برند و اصلاح طلبان ساده لوح، منتظر نمی مانند تا حرفه و شغلی نردبان پیشرفت را برای آنها بالا بیاورد. بلندپروازی های آنها بسیار بزرگتر بوده و تناسب فوق العاده ای با دنیای دیجیتال پویا، کارآفرین و بی تابی دارد که در آن رشد پیدا کرده است.

کلاس سال 2017

این گروه، گروه الهام بخشی است. در فهرست 600 نفره سال 2017 اسامی برجسته ای مانند مارگو رابی (بازیگر)، وان میلر (بازیکن فوتبال آمریکایی که 5 بار به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده است)، گالانت (خواننده)، وسلی لاوری (روزنامه نگار برنده جایزه پولیتزر)، کلوئه کسکارلی (آشپز وگان و برنده «رقابت های کیک فنجانی») و شخصیت های رسانه اجتماعی کایلی جنر و تایلر اوکلی به چشم می خورد. سایر افراد مانند میچل هاشیموتو، اندی”رجینالد” دین، لو ژانگ و ویتنی ولف، سوپراستارهایی در قلمرو خود هستند و به زودی در رادار شما قرار خواهند گرفت. شرکت نرم افزار منبع باز هاشیمیتوی 25 ساله با نام هاشی کورپ، بودجه سرمایه گذاری خود را تا 7/34 میلیون دلار افزایش داده و فهرستی از مشتریان سهام معتبر شامل ای بی، دیزنی، پی پال، استرایپ و تقریبا تمامی بانک های آمریکا را در اختیار دارد. تیم سولومید دین، افسانه بازی 24 ساله در شمال آمریکا در لیگ ستارگان تنسنت، تیم برتر بوده و کانال یوتیوب این تیم بیش از120 میلیون بازدیدکننده دارد. ژانگ 27 ساله یکی از معدود معاونان زن دره سیلیکون از کشور چین است. نیوجن کپیتال وی در زمینه سرمایه گذاری های تکنولوژیکی در مراحل اولیه تخصص داشته و سرمایه گذاری خود را تا 92 میلیون دلار افزایش داده و تاکنون 38 مورد سرمایه گذاری انجام داده است. ولف 27 ساله به ایجاد دو برنامه برتر با نام های تیندر و بامبل کمک شایانی نموده است.

این افراد در دسته 24 عیاری ها حضور دارند. افتخارآفرینان قبلی شامل مارک زاکربرگ و ایوان اشپیگل جنیفر لارنس (بازیگر زن هالیوود که بالاترین دستمزد را دریافت می کند)، پالمر لاکی (خالق هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت)، چانس (رپر)، آلکس مورگن (برنده مدال طلای المپیک)، اشلی گراهام (مدل سایز بزرگ)، هیو ایوانز (از بنیانگذاران مشارکت جهانی)، کیت مک‌کینون (ستاره برنامه تلویزیونی پخش زنده شنبه شب) میشل فن (پدیده یوتیوب)، دانیل ویزبرگ و کارلی زکین (از شرکت اسکیم) می باشند.

جامعه 30 ثروتمند زیر 30 سال اکنون جز 4000 جامعه قدرتمند در جهان از آمریکا تا اروپا و آسیا می باشد.

مروری بر فرآیند

20 دسته بندی با 30 افتخارآفرین وجود دارد. دسته بندی ها عبارتند از: هنر و سبک، تکنولوژی مصرفی، آموزش، انرژی، فناوری سازمانی، امور مالی، مواد غذایی و نوشیدنی، بازی ها، مراقبت های بهداشتی، هالیوود و سرگرمی، قانون و سیاست، تولید و صنعت، بازاریابی و تبلیغات، رسانه، موسیقی، خرده فروشی و تجارت الکترونیک، علم، کارآفرینان اجتماعی، ورزش و سرمایه گذاری خطرپذیر. برای نخستین بار امکان مرتب سازی از طریق برش های سرمقاله ای نیز ایجاد شده است: مهاجران، افراد معروف، جوانان، بنیانگذاران خوابگاه و فارغ التحصیلان آل- استار. سیاست عدم تکرار باعث تضمین پوشش دادن استعدادهای جدید در هر سال می شود.

امسال رقابت شدیدتر از سال های قبل بود: بیش از 15000 نامزد تنها برای 600 جایگاه. این یعنی نرخ پذیرش کمتر از %4؛ این آمار پایین تر از آمار پذیرش انتخابی ترین کالج های کشور آمریکا یعنی دانشگاه استندفورد (% 8/4) و دانشگاه هاروارد (% 2/5) می باشد. نامزدها توسط 50 گزارشگر و ویراستار متخصص مرتب سازی شده اند.

در هر دسته بندی، تقریبا با80 داور برتر همکاری انجام شده است که از آن جمله می توان به: جیمز هارد و فیل نایت در زمینه ورزش؛ تی. بون پیکنز در زمینه انرژی؛ اَن واجسیکی در زمینه مراقبت های بهداشتی؛ پیت کشمور و شین اسمیث در زمینه رسانه؛ جیسون درولو و هالزی در زمینه موسیقی؛ آلِکس گوارناشچلی و مارکوس ساموئلسون در زمینه غذا و نوشیدنی؛ جان کالیسن در زمینه تکنولوژی مصرفی؛ کریستین سیریانو در زمینه هنر و سبک؛ جنیفر هایمن در زمینه خرده فروشی و تجارت الکترونیک؛ آلفرد لین در زمینه سرمایه گذاری خطرپذیر؛ وندی کاپ و آرنی دانکن در زمینه آموزش؛ و جین کیس و ویراستار مجله فوربز راندل لین در زمینه کارآفرینان اجتماعی اشاره کرد.

اعداد و ارقام در مورد 30 ثروتمند زیر 30 سال در سال 2017

بیش از %50 شامل موسسان و بنیانگذاران هستند.

%57 کسب و کار خود را برای حل یک مشکل آغاز نموده اند؛ %27 می خواهند کسب و کار آنها دنیا را تغییر دهد.

%75 در دو ساحل زندگی کرده یا کار می کنند: %39 در ساحل غربی و %36 در ساحل شرقی.

یک ششم، مهاجران از 44 کشور می باشند.

5 دانشگاهی که بیشتر تعداد را دارند: دانشگاه هاروارد، دانشگاه MIT، دانشگاه نیویورک، دانشگاه استندفورد، دانشگاه پنسیلوانیا.

مربی رویایی شماره 1 (تاکنون): ایلان ماسک. سایر افرادی که بیشتر ترجیح داده شده اند عبارتند از بیل گیتس، باراک اوباما، شریل سندبرگ.

تقریبا نیمی از افراد (%49) نسل هزاره را به عنوان نوآوران توصیف نموده اند. سایر تعاریفی که بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند: ایده آل گراها (%23)؛ تاثیرگذاران (%18) و مخترعین (%10).

تقریبا نیمی از افراد (%48) موفقیت را به عنوان دستیابی به پتانسیل خود یا ایجاد ارتباط بین خود و کاری که انجام می دهید (%48) توصیف می نمایند. تنها %4 به دنبال موفقیت برای شهرت و ثروت می باشند.

%35 بر این باورند که شجاعت مهم ترین خصیصه برای کارآفرینان محسوب می شود؛ %21 نیز شور و اشتیاق را معرفی نموده اند.

سه برنامه کاربردی پرطرفدار: اینستاگرام، اسلک و توئیتر.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن