اخبار کوتاه

بازگشایی نماد معاملاتی بانک‌ها در صورت حل اختلاف با بانک مرکزی

فرد- به گزارش اقتصاد آنلاین، شاپور محمدی با اشاره به این که اختلافی میان مدیران عامل بانک ها و اعضای هیات مدیره بانکها بر سر نحوه محاسبه سودهای این شرکت ها که از دولت طلب دارند با بانک مرکزی وجود دارد گفت: بر این اساس بانک مرکزی برخی از اقلام را قبول ندارد و در مقابل بانکها معتقدند برخی از حقوق و موارد باید برای آنها پایدار باشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: به همین خاطر هر چه قدر بتوانیم این ابهامات را برطرف کنیم می توان به بازگشت نماد بانکی ها به بورس امیدوار بود و ما نیز در سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر اگر به این جمع بندی برسیم که این ابهامات رفع شده اند حتما با بازگشایی نماد بانکی در بورس اقدام می کنیم.

وی همچنین در خصوص برگزاری مجامع بانکها با وجود اختلاف با بانک مرکزی اذعان داشت: مجامع این شرکتها در شرایطی در حال برگزاری است که در نهایت باید دید در صورتهای مالی بانکها، تا چه اندازه خواسته مورد اشاره در نامه بانک مرکزی لحاظ خواهد شد و چقدر اختلاف نظر میان بانکها و بانک مرکزی وجود دارد.

محمدی اضافه کرد: سازمان بورس خواستار اطلاعات قطعی و پایانی از بانکها است و حرف ما این است که اگر اطلاعاتی داده می شود باید این اطلاعات قطعیت داشته باشد و نماد بانکها در صورتی در بورس بازگشایی می شود که اختلاف‌ میان بانکها و بانک مرکزی پابرجا نباشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص جلسه هفته گذشته سازمان بورس با مدیران عامل بانکها نیز گفت: بر اساس صحبت های انجام شده امیدواریم اختلافات آنها با بانک مرکزی حل شده و با ارائه اطلاعات قطعی توسط بانکها به سازمان بورس، در آینده نزدیک شاهد بازگشایی نماد آنها در تالار شیشه ای باشیم.

وی همچنین در مورد تاثیر بازگشایی بانکها بر شاخص گفت: ما به تحلیل سهامداران احترام می گذاریم و در بازار سرمایه نیز هر سرمایه گذاری با تشخیص خود دادوستد می کند. با این وجود حداکثر تلاش خود را در راستای حفاظت از حقوق سهامداران انجام می دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده است!!
بستن