بورسیه و اقامتفراخوان

فراخوان برنامه حمایت از نشر کتاب و حقوق مؤلف (صادق هدایت) – نوبت دوم سال 2023

اصول و اهداف :

برنامۀ حمايت از نشر کتاب انستیتو فرانسه می کوشد با تقبل هزينه های حقوق مؤلف که مستقیما به ناشر فرانسوی پرداخت مي شود، انتشار کتابهای ترجمه از زبان فرانسه را تسهيل کند.

برنامه حمايت از نشر کتاب می‌کوشد با ترغيب و تشويق رعایت حقوق مؤلف، چاپ کتاب در زمینه‌های مختلف از جمله داستان، ادبیات کودک و نوجوان، علوم انسانی و اجتماعی، داستان مصور، نمایشنامه و شعر، جستار و کتب نفیس را میسر سازد. کتاب‌های درسی و آثار فنی و تخصصی در زمره آثار مورد نظر این برنامه قرار ندارند.

ترجمه آثار معاصر در اولویت هستند.

اين برنامه در ايران با نام صادق هدايت شناخته می‌شود.

چگونه اقدام کنیم ؟

توجه : مهم است که ناشر ایرانی در ابتدا با ناشر فرانسوی برای عقد قرارداد مربوط به دریافت حقوق ارتباط بگیرد.

هر ناشر علاقمند به شرکت در این برنامه حمایتی، برای هر عنوان که قصد چاپ ترجمه آن را دارد، پرونده کامل خود را شامل مدارک ذیل به بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران ارسال می‌کند :

مدارک می‌بایست به آدرس الکترونیکی scac.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr ارسال شوند و در قسمت موضوع حتما قید شود « PAP 2023 » .

مدارک لازم :

-  قرارداد حقوق مولف بین ناشر ایرانی و فرانسوی (کپی رایت)
-  قرارداد بین ناشر ایرانی و انستیتو فرانسه (مدل انگلیسی قرارداد برای افراد غیرفرانسوی زبان در دسترس می‌باشد ولی صرفا جهت اطلاع بوده و فاقد ارزش قانونی است)
-  فیش بودجه به انگلیسی یا فرانسه
-  بیوگرافی مترجم به زبان فرانسه در حداکثر 500 حرف – به همراه ذکر چند نمونه از آثار ترجمه شده

گزینش :

پس از بررسی پروژه های ارسالی، کمیته‌ای به ریاست رایزن فرهنگی سفارت فرانسه پیش گزینشی از پرونده ها انجام داده و نتایج را به انستیتو فرانسه جهت گزینش نهایی ارسال می‌کند. انستیتو فرانسه پس از تایید پروژه، مستقیما حقوق مؤلف را به ناشر فرانسوی می‌پردازد.

آخرين مهلت ارسال پروژه ها از طریق ایمیل برای این نوبت برنامه صادق هدایت 31 فروردین 1402 تعيين شده است. نتایج نهایی اوایل تیر 1402 از طریق ایمیل به برگزیدگان اعلام خواهد شد.

پرونده های ناقص بررسی نخواهند شد. برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

لطفا تقویم دوره سوم این برنامه در سال 2023 را نیز در نظر داشته باشید :

-  دوره سوم : مهلت ارسال پرونده 29 تیر 1402

وب سایت سفارت

گروه مجله نگاه فرد کلیه امور ترجمه تخصصی، تهیه پورتفولیو و انجام مراحل ثبت نام و در صورت داشتن هزینه ورودی، پرداخت ارزی را انجام می دهد. در صورت تمایل می‌توانید از این خدمات ما استفاده کنید. تنها کافیست به ما ایمیل (fardmagazine@gmail.com) بزنید در اسرع وقت راهنمایی های لازم داده می شود.

در صورتی که تمایل دارید از فعالیت رایگان سایت ما حمایت کنید می توانید از طریق لینک حمایت مالی هر مبلغی که می خواهید واریز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا