کسب و کار

11 روش برای پولدار شدن در خواب

آیا بیاد می آورید که در گذشته به ما در مورد بدهی هایمان هشدار داده می شد، زیرا بهره بدهی ها هیچ وقت دست از سر ما بر نمی دارد، هیچ وقت حتی شبها هنگامیکه در خواب هستیم نیز متوقف نمی شود و روز تعطیل و غیر تعطیل نیز نمی شناسد. البته عکس این موضوع نیز صحت دارد.

آیا زمانی که خوابیده اید نیز پول شما در حال زیاد شدن است؟ آیا به نظرتان این مساله می تواند واقعیت داشته باشد یا زیاده از حد رویا پردازانه و تخیلی است؟ در حال حاضر همچنان در عصر بهره های پولی زندگی می کنیم، به همین دلیل است که می توان به راحتی از طرق مختلف پول در آورد و بر میزان درآمد خود افزود. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا 11 روش مبتکرانه به شما معرفی می شود که می توانید از طریق آن حتی در خواب نیز کسب درآمد کنید.

 1. راه اندازی وبلاگ شخصی

شاید راه اندازی یک وبلاگ شخصی یکی از متداول ترین راههای ممکن برای کسب درآمد غیر فعال (درآمد ثابت با حداقل تلاش مورد نیاز به منظور حفظ آن) است. تنها در عرض چند دقیقه می توانید یک وبلاگ بسازید. ساخت وبلاگ به جزء پرداخت مبلغ اندکی برای خرید دامنه و خدمات میزبانی وب هزینۀ چندانی را متوجه شما نمی سازد.

قدم بعدی ایجاد محتوایی است که خواندن و اشتراک گذاری آن برای افراد جذابیت داشته باشد . برای مثال اگر حسابداری هستید که خدماتی را به صاحبان مشاغل کوچک در خصوص امور مالیاتی شان عرضه می کند، می توانید این اطلاعات را در وبلاگ شخصی خود قرار دهید. خود من به شخصه وبلاگی برای ایجاد و ارسال صورتحساب دارم که در آن مشتریان می تواند تمام اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بدست آورند. همین طرح ابتکاری باعث شده است هر ماه هزاران کاربر جدید که در وبلاگ من ثبت نام می کنند را به همراه داشته است.

از محبوبیت و جذابیت موضوعاتی که به آن می پردازید اطمینان حاصل نمایید. مثلا اگر هنوز هم عاشق و شیفته سنگی هستید، که به جای یک حیوان خانگی آن را نگه داری می کنید!، بعید به نظر می رسد که تعداد کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند به حدی برسد که برای شما پولساز شود. با این وجود هیچ گاه نمی دانیم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. هنگامیکه که سایت شما دارای بازدید ثابت و منظم شود، می توانید به طرق زیر کسب درآمد خود را آغاز کنید:

دریافت کمیسیون بابت حق وبلاگ مرتبط (همکاری در فروش محصولات)  

این مربوط به زمانی است که شما لینک مربوط به محصولات و خدمات شرکتهای مختلف را در وبسایت خود قرار می دهید و کمیسیون دریافت می کنید. از مربوط بودن محصولات و خدمات مزبور با محتوی وبلاگتان مطمئن شوید. برای مثال، همان وبلاگ حسابداری که ذکر آن رفت می تواند بدل به سایتی مرتبط با نرم افزارهای حسابداری و صورتحساب نویسی را شود. پس از پیدا کردن یک شریک تجاری مرتبط، یک کد خاص و انحصاری را دریافت می کنید که به واسطه آن هر زمان که یک کاربر بر روی لینک تبلیغاتی شرکت مورد نظر کلیک کند مبلغ معینی به عنوان کمیسیون دریافت خواهید کرد.

فروش تبلیغات

اگر سطح ترافیک سایت شما بالا است می توانید به عنوان یک رابط فروش (بازاریاب مرتبط) وارد کارزار شوید به این ترتیب مدیران تبلیغاتی شرکتها تمایل بیشتری به درج و خرید تبلیغات در وبسایت شما پیدا خواهند. ممکن است در ابتدای کار پول زیادی به دست نیاورید و برای مثال تنها 20 دلار به ازای هر آگهی دریافت کنید. اما سرانجام روزی خواهد آمد که مبلغ درج تبلیغات در وبسایت شما افزایش می یابد و حتی سه رقمی شود. نکته اصلی اینجا است که در هر صورت باید سعی کنید سطح کیفی سایت را بالا ببرید.

پیدا کردن حامیان مالی

این امر اندکی متفاوت از آگهی های فروش صرف تبلیغات در سایت می باشد. حمایت های مالی ممکن است در قالب محتوای حامی (محتوایی که تنها برای یک بار به سفارش یک آگهی کننده ایجاد و هزینه آن پرداخت می شود) و یا به شکل نشان تجاری حامی مالی که بطور ثابت در قسمت پانوشت یا همان فوتر وبلاگ قرار گیرد، تامین شود.

 1. محصولات اطلاعاتی خودتان را بفروشید

چنانچه از دانش کافی برخوردار می باشید می توانید اقدام به تولید و فروش محصولاتی نظیر کتاب های الکترونیک و ویدئوهای آموزشی در وبلاگ خود نمایید. تولید و بازاریابی محصولات تان نیاز به کار و تلاش بسیار دارد ولی در عوض هنگامیکه تمام دوندگی های کار به پایان برسد تنها کافی است با خیال راحت در منزل خود بنشینید و پولها را جمع کنید.

 1. کسب حق امتیاز

اگر در زمینه موسیقی، بازیگری و یا نویسندگی استعداد دارید می توانید بواسطه این موهبت برای دریافت حق تالیف یا حق امتیاز اقدام کنید. به عبارت دیگر، مردم باید مبلغی را بابت استفاده از آثار و کارهای خلاقانه شما بپردازند. اما اگر استعداد خاصی ندارید ولی علاقه مند دریافت حق امتیاز هستید می توانید با مراجعه به وبسایت Royalty Exchange  حق امتیاز مورد نظر خود را خریداری کنید یا بفروشید.

 1. ایجاد جامعه مجازی برای عضویت کاربران

اگر می توانید خود را به عنوان یک فرد خبره و صاحب صلاحیت به اثبات رسانید، در این صورت می توانید یک جامعه عضویت ایجاد کنید که در آن اعضا در مقابل دریافت محتوا و اطلاعات اضافی و با کیفیت بالا، که در دسترس اعضای غیر عضو نمی باشد، ماهانه مبلغی را می پردازند. سایت تیموتی سایکس یکی از نمونه های مورد علاقه من در این زمینه است که هر ماه بیش از 100000 دلار درآمد غیرفعال از طریق جامعه عضویت مجازی خود به دست می آورد. اعضا این جامعه در مورد نحوه کسب درآمد از طریق معامله سهام پنی بحث و تبادل نظر می کنند.

 1. نصب پاسخگوی خودکار

یکی دیگر از مدلهای متداول کسب و کار آنلاین استفاده از پاسخگوی خودکار برای فروش محصولات، خدمات و یا عضویت می باشد. از این طریق مردم قادرند از طریق پیغامگیر آدرس ایمیل خود را روی وبسایت شما بگذارند و بلافاصله بصورت خودکار ایمیلی حاوی لینک دانلود اطلاعات محصولات یا اطلاعات کیفی را به انضمام اطلاعات تکمیلی دیگر در قالب یک سری ایمیل دریافت نمایند. برای این کار نیاز به سرویسی مانند OptinMonster دارید. همچنین به شما توصیه می کنم برای دریافت اطلاعات اولیه در مورد پاسخگوی خودکار راهنمای Quick Sprout را حتما مطالعه کنید.

 1. واگذاری وبسایت ها

چنانچه پس از صرف زمان طولانی و تلاش بی وقفه برای ساخت وبسایت موفق به افزایش میزان ترافیک وبسایت خود شدید تحت این شرایط می توانید با عضویت در وبسایتهایی مانند Flippa وبسایت خود را دارای ارزش زیادی شده است به یکی از طرفهای علاقمند بفروشید. خود من توانسته ام با خرید و فروش تعداد زیادی وبسایت در این بازار پول خوبی به دست آوردم.

 1. فروش محصولات فیزیکی

درست همانند مواردی که در سایتهای وبلاگ نویسی دیده می شود راههای مختلفی برای کسب درآمد غیرفعال از طریق فروش محصولات فیزیکی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید اجناس و اقلام قدیمی خود را در سایت eBay به فروش برسانید که البته شاید یکی از شناخته شده ترین راههای موجود برای کسب درآمد می باشد. اما در صورتی که چیزی برای فروش ندارید هم می توانید از روش drop shipping استفده کنید(در این روش که یک روش مدیریت زنجیره تامین است، خرده فروش اجناس را در انبار نگه نمی دارد بلکه به جای این کار، تنها سفارش را از مشتری می گیرد و با تولید کننده و یا عمده فروش ارتباط برقرار می کند و تولید کننده جنس را به مصرف کننده نهایی ارسال می کند). از این طریق می توانید بطور مستقیم محصولات شرکت خود را در سایت شرکت تجاری eBay یا آمازون به فروش برسانید و الباقی کار از جمله ارسال کالاهای خریداری شده را به مسئولان این شرکت ها واگذار نمایید. همچنین می توانید با استفاده از Shopify تجارت الکترونیک خود راه اندازی کنید. این شرکتها به معنی واقعی کلمه هر آنچه که نیاز داشته باشید از فروش آنلاین محصولات در فروشگاه های آنلاین تا اضافه کردن گزینۀ خرید در کانال های رسانه های اجتماعی را در اختیارتان قرار می دهند.

 1. سرمایه گذاری در سهام شرکتهای مختلف

با خرید و سرمایه گذاری در سهام یک شرکت، شما تبدیل به یک سهامدار شوید. به این ترتیب سهمی از سود شرکت به شما تعلق خواهد گرفت. از زمانهای دور خرید سهام یکی از آسانترین و متداول ترین راههای پول درآوردن غیرفعال بوده است. و اکنون به لطف اینترنت و خدمات آن هر شخص می تواند به راحتی به جستجوی سهام مناسب و سرمایه گذاری در آن مبادرت ورزد. به خاطر داشته باشید سهامی که شما خریداری می کنید ممکن است در طول مراحل مختلف زندگی تغییر کند. برای مثال، به دنبال سهامی می گردم که برای دخترم سودرسانی داشته باشد مانند طرح CA529 که به من در پرداخت شهریه کالج او کمک خواهد کرد.

 1. وام دهی نظیر به نظیر

شرکت های مشهوری همچون LendingClub، Propser و Harmoney صنعت نوینی را ایجاد کرده اند که در آن هر کسی می تواند یک وام دهنده باشد. در این سیستم شرکتهای مزبور شما را با مصرف کننده هایی آشنا می کنند که خواهان دریافت وام از بانک و یا در دریافت این وام دارای مشکل می باشند. از آنجائیکه شما خود بطور مستقیم با متقضی وام سر و کار دارید می توانید نرخ بهره بالاتری را در قبال وام های خود طلب نمایید.

 1. اجاره دادن ملک

به لطف بازارهای آنلاین همانند  Airbnb شما قادرید منزل و یا ویلای خود را در مواقعی که در تعطیلات به سر می برید یا از آن استفاده ای نمی کنید اجاره دهید. همچنین می توانید گاراژ، پارکینگ شخصی و یا فضاهای اداری بلااستفاده خود را نیز اجاره بدهید. این روشی مناسب برای کسب درآمد بیشتر است زیرا به استثنای درج آگهی هیچ زحمتی دیگری برای شما ندارد.

 1. استخدام طرف واسط

این روش نوعی دلالی است و اصول روش کار به این شکل می باشد که شما شخص دیگری را به منظور رسیدگی به امور خود استخدام می کنید. برای مثال، می توانید یک شرکت برای ارائه خدمات سگ گردانی و یا طراحی وبسایت راه اندازی نمایید. اما در این مورد لازم نیست خود کاری انجام دهید چرا که وظیفه گرداندن سگهای مشتریان و یا نوشتن کدهای برنامه نویسی را به شخص دیگری که به استخدام درآورده اید می سپارید. باور کنید انجام هر کاری بهتر از بودن در نقش یک واسط است چرا که وی باید تمام امور مربوط به بازاریابی این خدمات را یک تنه به انجام برساند.

 

 

 

نوشته های مشابه

1 thought on “11 روش برای پولدار شدن در خواب”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
error: محتوا محافظت شده است!!
بستن