کسب و کار

چگونه به عنوان یک فریلنسر برنامه ریزی کنیم

چگونه به عنوان یک فریلنسر برنامه ریزی کنیم

وقتی شما برای اولین بار مستقل کار کردن را شروع می کنید، ساعتها به انتظار و آرزوی یک مشتری می مانید تا بیاید و به در بکوبد. بعدها شما حاضرید همه چیز را بدهید برای یک لحظه خلاصی از ایمیلها، تلفنها و تمام شدن پروژه های به ظاهر بی پایان که فقط نیاز به درست کردن جزئیات کوچک دارند. شما ممکن است احساس ترس کنید از کاری که نمی دانید هفته بعد می اید چه برسد به سال بعد (احتمالا حتی جرات نمی کنید به بازنشستگی فکر کنید). هنگامی که اوضاع کار از دست رفته به نظر می رسد ، دقیقا زمانیست که باید کنترل کار را حفظ کنید. اینکه شما برنامه ریزی دستی را انتخاب کنید یا از همه مجموعه وسایل آنلاین استفاده کنید، زمانی که برای از قبل برنامه ریزی کردن صرف می کنید سود زیادی به شما می رساند. این ترفندهای برنامه ریزی را امتحان کنید تا همه چیز را دوباره تحت کنترل داشته باشید و دیدگاه بلندمدتی از اهدافتان در آینده به دست آورید.

  1. تمام سال خود را در یک طرح بریزید

البته که شما برای هر سه ماه یکبار، ماهانه، هفتگی و حتی روزانه برنامه ریزی می کنید. اما برای ساختن این اهداف کوچک شما نیاز دارید که بتوانید چشم اندازی از اقدامات و برنامه های بلند مدت خود داشته باشید. چند ماه روی برنامه هایتان فکر کنید، قبل از اینکه بیشتر مردم تصمیمات سال جدیدشان را بگیرند- بیشتر کسب و کارها امکان این را ندارند که تا لحظه آخر برای تصمیم گیری و تصویر کردن برنامه هایشان صبر کنند و سریع و عجولانه برنامه بریزند. شما به اهداف مالی خود، اهداف تیمتان و اهدافی برای بهبود تجربه مشتریانتان فکر خواهید کرد. سوال «کجا می خواهم باشم در سال…؟» می تواند برای رسیدن به طرح خاصی که دارید به شما کمک کند. از اینکه رویاهای بزرگ داشته باشید نترسید. وقتی شما کاآمد و سازمان یافته هستید، خیلی بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید به دست می آورید.

  1. زمانتان استراحت را برنامه ریزی کنید قبل از اینکه شروع کنید

لطفا خودتان را فدای کار نکنید. شما انسانید نه ماشین، و زمانی که مسئول کار هستید مسلما باید با خانواده و دوستانتان هم وقت بگذرانید. شما هیچ لطفی در حق خودتان نمی کنید اگر تا آخرین لحظه که مطمئن شوید کارتان به سرانجام رسیده پای کار بایستید. خودتان را آماده استراحت کنید و به مشتریانتان اجازه دهید بدانند که الان زمان تعطیلات یا دو هفته در تابستان یا هر موقع که شما تصمیم بگیرید استراحت کنید است. شما می تونید کارهای اضافتان را تکمیل کنید تا وقتی که به دفترتان برگشتید کار عقب افتاده نداشته باشید. همچنین عاقلانه است که مقداری پول برای مواقعی که کار نمی کنید کنار بگذارید. برنامه ریزی برای زمان استراحت باعث می شود وقتی که به سختی کار می کنید، از پیش بینی زمان خالیتان لذت ببرید. می توانید هفته هارا بشمارید در حالی که می دانید آرامش نزدیک است.

  1. برای بازنشستگی برنامه ریزی کنید

حقوق بازنشستگی قطعا مربوط به گذشته است، الان بیشتر مردم چه کسانی که کارمند هستند و چه کسانی که خودشان کار می کنند باید برای دوران بازنشستگی برنامه ریزی کنند. اگر شما به عنوان یک فریلنسر عاشق کاری که می کنید باشید، ممکن است مثل دوستان و همسایگانتان به بازنشستگی به صورت سنتی فکر نکنید و برای آن دوران برنامه ریزی نداشته باشید. شاید برای شروع کار جدید امیدوار باشید، یا مسافرت کنید درحالی که مشغول بعضی کارهایید، یا تنها پروژه هایی را انتخاب کنید که به آنها علاقه دارید در حالی که استاندارد های زندگی خودتان را حفظ می کنید. خیلی چیزها هستند که باید بهشان فکرکنید. درست است که ترسناک به نظر می رسد، صبر نکنید، کاری که خیلی ها انجام میدهند، در حالیکه فقط چند سال پیش رو دارید. شما باید همین حالا جمع کردن پول را شروع کنید. یک حساب بازنشستگی فردی باز کنید و چرخه عمر کسب و کارتان را در نظر بگیرید. این قسمت از برنامه ریزی را برای آینده کسب و کارتان ایجاد کنید. این کار واقعا دردناک نیست- و شما می توانید از یک امنیت مالی در سالهای بعد لذت ببرید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
error: محتوا محافظت شده است!!
بستن