فراخوانمعماری

فراخوان رقابت معماری Rethink 2025

انستیتوی رویال معماران بریتانیا (RIBA) میزبان Rethink: 2025 – طراحی زندگی پس از Covid-19 ، فراخوان بین المللی ایده ها برای کشف دنیای جدیدی که می تواند شکل بگیرد.

برگزار کننده رقابت از همه شرکت کنندگان دعوت می کند گمانه زنی های خود را در هر مقیاس – با جزئیات یا گسترده – ارائه دهند که پاسخ مثبت و ملموس به یک یا چند مورد زیر یا سایر موارد ناشی از بیماری همه گیر ارائه می دهد:

الگوی شما برای زندگی چه خواهد بود؟ ما می خواهیم معماران و دانش آموزان زندگی را در سال ۲۰۲۵ در نظر بگیرند و اینکه چگونه این بیماری همه گیر در نحوه تعامل انسان با فضا و با یکدیگر تغییر کرده و چگونه طراحی می تواند  اثرات منفی آن را کاهش دهد.

فضای تنفس: ما طی دو هفته بیمارستانهای جدید ایجاد کردیم. فضاهای مراقبت های بهداشتی طی پنج سال به چه شکل خواهد بود؟

بیرون از مدرسه: آیا یادگیری از راه دور به یک معیار تبدیل می شود؟ آیا “لباس فارغ التحصیلی” یا مراسم فراغ التحصیلی دیگری در “شهر” ما به وجود خواهد آمد؟

چگونه زندگی خواهیم کرد؟ آیا زندگی خانگی به یک تجربه با افزایش انزوا تبدیل می شود؟ آیا مرگ و میر زیاد این بیماری همه گیر باعث پایان دوره تراکم جمعیت بالا شده است؟

آینده کار و فضاهای کاری ما چه خواهد بود؟ تجارت جدید چه خواهد بود؟

زیرساخت ها و قلمرو عمومی: چگونه با خیال راحت در سطح شهر حرکت خواهیم کرد؟ آیا عجله مسافر باعث خرد شدن کمتر خواهد شد؟ آیا پارکها و میادین و جاده های ما نشانگر عشق تازه یافته برای هوای تازه ما خواهند بود؟

پاساژ گردی؟ آیا Covid-19 روند خرید آنلاین را پایان میدهد؟ اگر چنین است، قبل از خرید یک جنس کجا می روید؟

مسافرت و جهانگردی: آیا هواپیما را از دست خواهیم داد اما عشق به قطارها را دوباره کشف می کنیم؟ آیا جهان ما با مسافتهای طولانی کوچک خواهد شد و شهرهای ساحلی ما به روز می شوند؟

قدرت نرم: آیا برنامه های ردیابی و ردیابی کردن شهروندان، ما را به برده داری پرستار بچه پرستار تبدیل می کنند یا آیا فناوری پتانسیل جدید و دموکراتیک سازی را ارائه می دهد؟

الزامات شرکت در رقابت:

➜ حداکثر ۲ شیت لنداسکیپ  (معادل A3 با فرمت PDF)

➜ بیانیه طراحی نوشته شده در قالب Word (حداکثر ۵۰۰ کلمه) در پشتیبانی از فایل ارسالی، شامل توصیف رویکرد و نکات کلیدی.
➜ علاوه بر PDF برگه های طراحی ، باید ( ۱x visual image) از مفهوم طراحی برای تبلیغات ارائه شود. تصویر باید نماینده ایده های پیشنهادی باشد و به راحتی  قابل تشخیص باشد. تصویر باید با فرمت JPEG ، با وضوح بالا با عرض تصویر حداقل ۱۰۰۰px ارسال شود.

➜ خلاصه ۳۰ کلمه در قالب Word برای توضیح تصویر بصری برای اهداف تبلیغاتی.

➜ اختیاری: در صورت تمایل ، یک ارائه بصری حداکثر ۲ دقیقه ای به عنوان یک پرونده جداگانه (حداکثر ۱۰MB) نیز ارسال کنید اما به عنوان بخشی از ارزیابی مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما ممکن است در تبلیغات بعدی استفاده شود.

➜ کل آپلود نباید از ۳۰ مگابایت بیشتر شود.

معیارهای ارزیابی:

➜ کیفیت کلی رویکرد طراحی و ایده هایی که امکان ایجاد تفاوت مثبت در زندگی پس از همه گیر را دارند

➜ پاسخگو به خلاصه ای ار موارد زیر باشد:

● سازگاری با پیامدها و عواقب Covid-19 و بیماری همه گیر

● کاهش تغییرات آب و هوا

● تأثیر بر کیفیت زندگی

➜ خلاقیت و نوآوری

جوایز:

ایده طراحی که ، به نظر داوران ، به بهترین شکل ممکن روح جدیدی از دوران پس از کووید ۱۹ را در بر می گیرد ، برنده جایزه ۵۰۰۰ پوندی خواهد شد که توسط آروپ حمایت مالی می شود. یک جایزه دوم ۲۰۰۰ پوند و ۱۰۰۰ پوند جایزه دیگر وجود دارد. همه برندگان در شماره اوت ژورنال RIBA منتشر می شوند.

شرکت در این رقابت رایگان است.

آخرین مهلت ثبت نام: ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰ ( ۲۳ خرداد ۹۹ )

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید:

https://www.ribaj.com/rethink2025/rethink-2025-post-covid-19-design-competition-riba-ribaj-arup

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن