هنرمندانهنرمندان داخلی

سید محمد مساوات

سید محمد مساوات (م. ۱۳۶۲، تهران، ایران) نقاش، نویسنده و کارگردان تئاتر است. او فعالیت‌های هنری خود را ابتدا از نقاشی آغاز و تا قبل از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعددی شرکت کرد که از جمله می‌توان به نمایشگاهای «اورانیوم غنی‌زاده» و «سمبوسه» در گالری دی اشاره کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده هنر و معماری در رشته نقاشی، به کارگردانی تئاتر در همان دانشگاه تغییر رشته داد و نمایش‌های متعددی را روی صحنه برد. از جمله اجراهای مساوات می‌توان به نمایش‌های «ارتش میرزا ملکم خان خانبلوکی»، «بازیخانه قیاس‌الدین مع الفارق»، «قصه ظهر جمعه»، «خانه‌.وا.ده»، «بیضایی»، «بی‌پدر» و «این یک پیپ نیست» اشاره کرد. او در سال¬های فعالیت تئاتری خود موفق به کسب جوایز مختلفی از جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی و جشنواره بین‌الملی تئاتر فجر شده است. همچنین نشر بوتیمار دو نمایشنامه «قصه ظهر جمعه» و «یافت آباد» نوشته محمد مساوات را چاپ و منتشر کرده است.

نمایشگاه های انفرادی: اورانیوم غنی زاده، گالری دی (۱۳۹۰) / سمبوسه، گالری دی (۱۳۹۲) / لثه، گالری محسن (۱۳۹۷) / لبخند با شکوه آقای راد، گالری آریا (۱۳۹۷) / لثه، گالری زی (۱۳۹۷) / عضله، گالری محسن (۱۳۹۸)

اِسْتِیْتْمِنْتْ
طراحی ضد تفسیر است، مربع از مربع بودنش راضی‌ست، کافی‌ست/ این اشتباه بزرگی‌ست؛ پیدا کردن خاصیت برای اشکال.-چیزها در طراحی در صادقانه‌ترین ابعاد خود حرف می‌زنند.
– مربع، مربع است و فقط یک وجه دارد و آن مربع بودنش است و کسی که یک وجه مربع را چهار وجه فرض می‌کند، پاک دیوانه شده است.
طراحی هم همین است. بشقاب، قاشق، میز، تلفن، آدم و این چیزها برای طراح هیچ فرقی با هم ندارند، تنها این مهم است که من طراحی می‌کنم و قلم صفحه‌ای سفید را بی‌حوصله!
بقیه‌ی چیز‌ها، تفسیرها، تحلیل¬ها، برای سلاخی کردن هنرمند یا اثرش است- طراحی ضد تفسیر است، همان‌قدر بی‌خاصیت، اگر خاصیت، تاویل است.
والسلام
سید محمد مساوات

نمایشگاه های گروهی:

 

۱۳۹۸ نمایشگاه هنری (آرت فر)، تیر آرت، نمایش داده شده توسط گالری محسن، تهران
۱۳۹۸ نمایشگاه گروهی، «فکتوری ۰۲»، گالری محسن، تهران
۱۳۹۸ آرت فر، کانتمپورِری استانبول، نمایش داده شده توسط گالری محسن، استانبول
۱۳۹۷ نمایشگاه گروهی، «به یاد اکبر رادی»، گالری آریا، تهران
۱۳۹۷ نمایشگاه گروهی، «پاسپورت (سلف‌پرتره)»، گالری ژاله، تهران
۱۳۹۹ نمایشگاه گروهی، «کارخانه ۰۳»، گالری محسن، تهران
۱۳۹۹ آرت فر، تیر آرت، نمایش داده شده توسط گالری محسن، تهران

 

برای دیدن عکسها در اندازه بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا