فراخوانفراخوان گرافیکپوستر

سومین رقابت بین المللی پوستر تئاتر – رقابت طراحی پوستر

فراخوان شرکت در سومین رقابت بین المللی پوستر تئاتر ۲۰۱۸ – رقابت پوستر هم اینک کار خود را آغاز می کند.

 

آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ (۹ آبان ۱۳۹۷)

هزینۀ شرکت در رقابت: آزاد

واجدان شرایط: تمامی هنرمندان از اقصی نقاط جهان

 

سازمان دهندگان: Odessa Breeze

محل برگزاری: سال تئاتر کِشینِو، مولداوی

 

گروه Odessa Breeze به تازگی کار سازماندهی رقابت طراحی پوستر با عنوان سومین رقابت بین المللی پوستر تئاتر سال ۲۰۱۸ را انجام داده است. امسال این رقابت بخشی از فستیوال بین المللی ایکس – لابراتوار تئاترهای اتاق (Laboratory of Chamber Theaters) و نمایشنامه های کوتاه (MOLDFEST.RAMPA.RU)، مولداوی، کیشینِو است که با هدف آن ارتقای پوستر تئاتر به منزلۀ شکلی هنری، تقویت روابط فرهنگی بین المللی و ایجاد فرصت هایی برای مشارکت هنرمندان از اقصی نقاط جهان  برگزار است.

 

دربارۀ رقابت

میزبان سومین رقابت پوستر ۲۰۱۸ با عنوان رقابت بین المللی پوستر تئاتر Odessa Breeze است که این بار بعنوان بخشی از فستیوال بین المللی ایکس – تئاترهای اتاق و نمایشنامه های کوتاه در شهر کیشینِو مولداوی برگزار می شود.

در مقاطع مختلف گروهای تئاتری از کشورهای گوناگونی نظیر اوکراین، ارمنستان، لیتوانی، لتونی، اسپانیا، آلمان، سوئیس و غیره در این رقابت شرکت کرده اند. این فستیوال یک لابراتوار بواقع خلاق و مدرسۀ هنری است که نمایش های فستیوالی متعددی در آن از بامدادان تا شامگاهان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و در آن نقطه نظرات نمایندگان هنری تئاتری مدرن، که  بیانگر سبک ها و رویه های گوناگون و متعددی است، با یکدیگر برخورد پیدا می کنند.

هدف اصلی این رقابت پوستر ارتقای هرچه بیشتر پوستر تئاتری به منزلۀ شکلی هنری، تقویت پیوندهای فرهنگی بین المللی و ایجاد فرصت هایی برای مشارکت هنرمندان از اقصی نقاط جهان است.

 

این رقابت در دو بخش انجام می پذیرد:

  • پوستر کلاسیک
  • ویدئو کلیپ های تبلیغاتی اجراها برای تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، اینترنت و رسانه های الکترونیک.

 

تنها دو اثر در هر یک از بخش های فوق می توانند در این رقابت شرکت کنند.

 

مشخصات آثار:

  1. هنرمندان آزادند که پوسترهای خود را با بکارگیری هر نوع تکنیکی در اندازۀ A4 در قالب فایل tif(jpg) با وضوح تصویر ۱۵۰ dpi ایجاد کنند.
  2. ویدئو کلیپ های تبلیغاتی تهیه شده از اجراها باید در قالب فایل های avi، fla، mp4 و در مدتی زمانی کمتر از ۴۰ ثانیه ساخته شده باشند.

تمامی آثار باید بصورت یکجا همراه با فرم تقاضا به آدرس پست الکترونیک زیر ارسال شوند:

plakat2018@bk.ru

 

این رقابت در دو مرحله انجام می پذیرد:

  1. رقابت اینترنتی. تمامی نسخه‌های الکترونیک پوسترها در سایت ویژۀ این رقابت (www.postercontest.org) قرار خواهند گرفت. جمع‌آوری آثار در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) به اتمام می‌رسد. هر کسی می ‌تواند به پوستر مورد علاقه خود رأی دهد. کار رأی گیری رسمی از ۱ نوامبر (۱۰ آبان) می شود و تا پایان فستیوال تئاتر به درازا می کشد.
  2. در مرحلۀ پایانی هیئت داوران چیزی در حدود ۷۰ پوستر و ۲۰ ویدئو کلیپ تبلیغاتی از اجراها را برای نمایش بعدی در کیشینو در ماه دسامبر ۲۰۱۸ را انتخاب خواهند کرد. پس از اتمام نمایشگاه هیئت داوران ۳ برنده در هر یک از دسته ها را انتخاب خواهند کرد. همچنین متعاقب نتایج رأی گیری آنلاین، برندۀ رقابت اینترنتی در هر یک از دسته های فوق الذکر انتخاب و به آنها دیپلم افتخار اعطا می شود. جوایز و دیپلم های افتخار شرکت کنندگان توسط پست الکترونیک برای آنها ارسال خواهد شد. بازدیدگنندگان از نمایشگاهِ پوسترها و ویدئوهای تئاتری می توانند تنها به یک اثر رأی دهند. جایزۀ ویژۀ مخاطبان متعاقب اعلام نتایج این رأی گیری به اثر برگزیده اعطا خواهد شد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سومین دورۀ رقابت بین المللی پوستر تئاتری ۲۰۱۸ و یا ارسال آثار خود می توانید به سایت فراخوان مراجعه کنید:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا