اخبار کوتاه

در سال ۲۰۱۷ انتظار چه چیزهایی نمی رود؟

چگونه بازارها سرمایه گذاران را شگفت زده خواهند کرد.

اگر ۲۰۱۶ سالی پر از شوک بود، در ۱۲ ماه آینده چه رخ خواهد داد؟ این زمانی برای صحبت از سنت های سالانه است (برگشتن به ۲۰۱۵) هنگامی که این مقاله تلاش می کند تا شگفتی از سال آینده را پیش بینی کند.

طبق این تعریف، شگفتی چیزی است که انتظار اجماع در آن نیست. بررسی های به طور منظم مدیران صندوق جهانی توسط بانک مرکزی امریکا مریل لینچ (BAML) اشاره به آنچه دارند که بیشتر مردم معتقدند. پس از انتخاب دونالد ترامپ، سرمایه گذاران انتظار رشد اقتصادی بالا و تورم بالاتر و سود قوی تر را دارند. آنها به شدت در سهام سرمایه گذاری کرده اند و در معرض بسیار پایین تر از حد نرمال اوراق قرضه قرار گرفته اند.

پس از آن بیش از حد دشوار نیست که ببینیم چگونه اولین شگفتی رخ می دهد. انتظارات برای اثربخشی سیاست های مالی آقای ترامپ، فوق العاده بالا می باشند. اما زمان زیادی طول می کشد تا چنین سیاست هایی اجرا شوند و آنها ممکن است توسط کنگره در طول راه (به خصوص در هزینه های عمومی) تغییر پیدا کنند. در واقع، آن به خوبی مشخص است که برای جمعیت شناسی و بهره وری تنبل، فشار به منظور رشد اقتصادی بالای ۳/۴ درصد توسط دولت جدید امیدوار ، بسیار سخت می باشد. نه محرک های مالی و نه پولی نتوانستند ژاپن را از مرگ کاذب آن در نهایت نجات دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
error: محتوا محافظت شده است!!
بستن